Viki Gabor i jej rówieśnicy rozmawiają o problemach ze zdrowiem psychicznym. "Szkoła daje nieźle popalić"

Viki Gabor
Viki Gabor i jej rówieśnicy rozmawiają o problemach ze zdrowiem psychicznym
Źródło: MWMEDIA
Viki Gabor ma dopiero 15 lat, a już robi furorę w świecie muzyki. Kariera ma jednak swoje blaski i cienie, o czym nastolatka przekonała się na własnej skórze. Z jednej strony ma ogrom fanów, z drugiej strony spotyka się z hejtem w Internecie. Jak na to reaguje? Czy może liczyć na wsparcie nie tylko bliskich, ale i koleżanek oraz kolegów?

Viki Gabor o krytyce

Viki Gabor szturmem weszła do show-biznesu i stała się idolką młodzieży. Wzbudza duże zainteresowanie, a jej makijaż, strój sceniczny czy zachowanie często są poddawane ocenie. Wokalistka w wywiadzie dla Plejady wyznała, jak reaguje na krytykę, która nie jest konstruktywna.

Kiedy warto skorzystać z pomocy terapeuty?

Firewalking, czyli próba ognia
Źródło: Dzień Dobry TVN
Firewalking dodaje odwagi
Firewalking dodaje odwagi
Mężczyzna na kozetce
Mężczyzna na kozetce
Ogrodnicza terapia
Ogrodnicza terapia
Zawód: przyjaciółka na telefon
Zawód: przyjaciółka na telefon
Jak znaleźć psychoterapeutę dla siebie?
Jak znaleźć psychoterapeutę dla siebie?

- Jeśli ktoś nie ma mocnej psychiki, hejt może wyrządzić mu ogromną krzywdę, a nawet doprowadzić do tragedii. Ludzie chyba nie zdają sobie z tego sprawy. Smutne jest to, że bardzo często to dorośli wypisują różne bzdury na temat nastolatków, niszcząc im życie. Nie jestem w stanie zrozumieć, czemu to robią - powiedziała Gabor.

Viki przyznała też, że często rozmawia z rówieśnikami o zdrowiu psychicznym i zmartwieniach, z którymi nastolatkowie mierzą się na co dzień.

- Nie każdy ma tak bliskie relacje z rodzicami, żeby powiedzieć im o wszystkich problemach, czasem łatwiej jest otworzyć się przez kolegą czy koleżanką. Rozmawiamy więc ze sobą o tym, co nas boli i staramy się sobie wzajemnie pomagać. I tu nie chodzi tylko o internetowe hejty, bo już sama szkoła daje nieźle popalić i wywołuje duży stres u niektórych - wyznała piosenkarka.

Viki Gabor - problemy nastolatków

Dla pokolenia Viki Gabor chodzenie na terapię i korzystanie z pomocy psychologicznej nie jest tematem tabu.

- Nie wszyscy potrafią sami sobie poradzić z problemami i wtedy idą do psychologa. Nie ma w tym nic dziwnego. Choć wiem, że dawniej ludzie się tego wstydzili. Moim zdaniem zupełnie bez sensu. Przecież to lekarz jak każdy inny. Ja nigdy nie miałam potrzeby, żeby korzystać z pomocy psychologicznej, ale jeśli kiedyś ją poczuję, to z niej skorzystam - podkreśliła Viki.

Kryzys emocjonalny - gdzie szukać pomocy?

Jeśli masz objawy kryzysu emocjonalnego - nie czekaj. W Polsce dostępnych jest kilka zupełnie bezpłatnych, całodobowych infolinii, na których znajdziesz pomoc. 

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, telefon: 800 702 222
  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Cała rozrywka w zasięgu domu!
Materiał promocyjny

Cała rozrywka w zasięgu domu!