Gwiazdy

Tove Lo śpiewa o tym, że nigdy nie chciała mieć dzieci. "Ta piosenka polaryzuje odbiorców"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Alicja Myśliwiec/Gabi Drzewiecka
Tove Lo wraca z nową płytą
Tove Lo wraca z nową płytą Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Tove Lo - nominowana do nagrody Grammy i wielokrotna zdobywczyni platyny - wraca z nową płytą pt. "Dirt Femme". Czego możemy się po niej spodziewać? Jakie tematy porusza? O tym szwedzka artystka opowiedziała w rozmowie z Gabi Drzewiecką, dziennikarką Dzień Dobry TVN.

Tove Lo o drodze do akceptacji własnego ciała

Tove Lo na najnowszej płycie porusza wiele kobiecych tematów. W utworze zatytułowanym "Grapefruit" nawiązuje do relacji z własnym ciałem. W przeszłosci artystka zmagała się bowiem z bulimią.

- Jestem szczęściarą, że kiedy zaczęła się moja kariera, kiedy znalazłam się na widoku, czułam się już dużo lepiej ze sobą. Gdybym była wtedy chora, nie poradziłabym sobie z tą sytuacją. [...] Wcześniej nienawidziłam swojego wyglądu, a kiedy jesteś na scenie, często towarzyszy ci kamera, jesteś ciągle fotografowana - przyznała artystka w rozmowie z Gabi Drzewiecką, dziennikarką Dzień Dobry TVN.

Jak podkreśliła, droga, którą przeszła oraz terapia nauczyły ją samoakceptacji. - Pogodziłam się z tym, jak wygląda i zmienia się moje ciało. Chodzi o naturalność. To jest dla mnie jak zwycięstwo - zadeklarowała wokalistka.

"Suburbia" - dywagacja na temat macierzyństwa

Z kolei w singlu "Suburbia" Tove Lo opowiada o tym, że nie chce mieć dzieci i domu na przedmieściach.

- To zastanawiające jak ta piosenka polaryzuje odbiorców. Kochają ją lub jej nienawidzą. Moi przyjaciele, z którymi miałam tak wiele wspólnego, ale którzy wybrali inne drogi życiowe i mają dzieci, myśleli wręcz, że pisząc tę piosenkę, miałam ich na myśli - wyjawiła rozmówczyni Gabi Drzewieckiej.

Jak dodała artystka, kocha dzieci, ale to nie oznacza, że chce mieć własne. - O tym też jest ta piosenka. Z perspektywy czasu przyglądam się temu, jak wiele kobiet, które wcześniej wyznawały podobny system jak ja, chciały żyć niezależnie obok ustalonych wcześniej społecznie norm, są całkowicie przez te normy wchłaniane. To dla mnie szokujące. Jesteś wierna sobie i nagle stwierdzasz, że ważniejsze dla ciebie jest poczucie przynależności i związany z nią rodzaj bezpieczeństwa - stwierdziła piosenkarka.

Jak wyglądał ślub artystki? Posłuchaj całej rozmowy z Tove Lo w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Alicja Myśliwiec/Gabi Drzewiecka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości