Gwiazdy

Karl Lagerfeld we wspomnieniach gwiazd i współpracowników: "Był to niesamowicie opiekuńczy człowiek"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Katarzyna Chętnik/Sandra Hajduk-Popińska
Król Karl
Król Karl Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Karl Lagerfeld był jednym z najbardziej wpływowych projektantów mody XX wieku. Właśnie powstaje o nim film fabularny, w którym główną rolę zagra Jared Leto. A jak wspominają artystę gwiazdy i współpracownicy?

Karl Lagerfeld - człowiek renesansu

Karl Lagerfeld - postrzegany jako człowiek renesansu - tworzył kolekcje przesiąknięte historycznymi i kulturowymi odniesieniami. Był także fotografem i filmowcem, uwielbianym przez gwiazdy z całego świata.

Sandra Hajduk-Popińska zapytała Joannę Przetakiewicz, jakie są jej pierwsze skojarzenia z wybitnym projektantem. - Myślę o totalnym rozmachu i braku umiaru, czyli o tym, co kocham najbardziej. Myślę o gigantycznej kreatywności, talencie, geniuszu. Myślę o tym, że był to szał i obłęd. Myślę o tym, że był to niesamowicie ciepły, troskliwy i opiekuńczy człowiek - przyznała projektantka.

Jak podkreśliła, twórca mody nigdy nie przeglądał Internetu. Był odważny i zdyscyplinowany. Otaczał się osobami, którym ufał. Do tego grona zaliczał się chociażby Sebastien Jondeau, który był jego prawą ręką i ochroniarzem.

- Karl był bardzo życzliwy. Troszczył się o mnie tak jak o inne osoby z otoczenia. To było niespotykane. Sprawił też, że stałem się kimś innym. Dał mi szansę na rozwój, kreatywność. To było niezwykłe i za to mogę Karlowi dziękować do dzisiaj - mówił Sebastien Jondeau, obecnie - ambasador i konsultant marki Karl Lagerfeld.

Anja Rubik wspomina współpracę z Karlem Lagerfeldem

Anja Rubik wielokrotnie współpracowała z cenionym projektantem.

- Nasza relacja przekształciła się w przyjaźń, bo pracowałam z Karlem, nie wiem, nigdy nie liczyłam, ale powiedziałabym, że przez 15-17 lat. Miał ogromną pasję do: życia, kreatywności, swojej pracy. Zresztą nie nazywał tego, co robił, pracą. To było po prostu jego życie - tłumaczyła modelka w rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską.

Jak dodała, projektant w święta Bożego Narodzenia obdarowywał wszystkich swoich pracowników, współpracowników, znajomych i przyjaciół. - Każda krawcowa dostawała wyjątkowy prezent od Karla Lagerfelda. Był on zazwyczaj przemyślany, a nie przypadkowy - podkreśliła.

Czym obecnie zajmuje się Sebastien Jondeau? Jak wyglądała garderoba Karla Lagerfelda? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Katarzyna Chętnik/Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości