Traumy Tiny Turner: brak matki, przemocowy mąż, śmierć dzieci. "Miała stres pourazowy, z którym sobie nie radziła"

Autor:
Izabela
Dorf
Źródło:
Wikipedia
Tina Turner nie żyje
Tina Turner nie żyje Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Tina Turner nie żyje. 83-letnia wokalistka zmarła po długiej chorobie. W Dzień Dobry TVN wspominaliśmy karierę artystki, a także pochyliliśmy się nad jej życiem prywatnym, w którym nie brakowało traumatycznych wydarzeń, takich jak: walka z nowotworem, śmierć dzieci i ucieczka od przemocowego męża.

Życie wokalistki od początku nie było usłane różami. Gdy miała 11 lat, jej matka opuściła rodzinę. - Tinę wychowywali dziadkowie i z matką nie nawiązała bliższej relacji. W swoim dokumencie opowiadała, że miała takie poczucie, iż matka później zainteresowała się nią z powodu jej sławy, ale nie była zainteresowana relacją z nią, z córką - powiedziała Gabi Drzewiecka.

Tina Turner - małżeństwo z Ikiem Turnerem

Wokalistka była nastolatką, kiedy została zauważona przez muzyka Ike'a Turnera. Przy jego boku szlifowała swój głos i zdobyła pseudonim artystyczny. - On ją w pewien sposób wymyślił, bo ona się nie nazywała Tina Turner, tylko Anna Mae Bullock - wyjaśniła Gabi Drzewiecka.

Świat był zachwycony duetem rhythmandbluesowym i wylansowanymi przez niego przebojami. Wśród szczególnie docenianych przez fanów i znawców muzyki piosenek były: "River Deep - Mountain High", "A Fool in Love" czy "Proud Mary". Za ostatni z wymienionych utworów Tina i Ike otrzymali nagrodę Grammy w kategorii "najlepsze wykonanie piosenki R&B przez grupę". - Byli absolutnym hitem wszędzie, byli kochani - stwierdziła Gabi.

Turnerowie stworzyli nie tylko związek sceniczny, ale także zdecydowali się na małżeństwo, które - jak się później okazało - nie było udane ze względu na charakter Ike'a. - Tina była maltretowana przez niego. Potem opowiadała, że pozostał jej stres pourazowy, z którym sobie nie radziła. (...) Ta mroczna część ich związku nie była taka oczywista dla ludzi, bo na scenie oboje byli piękni, uśmiechnięci, no ale cały dramat odbywał się w domu - powiedziała dziennikarka muzyczna.

Tina Turner - rozwód i kariera solowa

Po jakimś czasie Tina Turner postanowiła uciec od przemocowego męża i rozwinąć solową karierę. Niestety przez kilka lat nie udawało jej się zrealizować drugiego celu z powodu ogromnych wpływów Ike'a w świecie muzycznym. - Mimo że publiczność ją kochała, to miała ogromne trudności z podpisaniem kontraktu płytowego - wyjaśniła Gabi Drzewiecka.

W końcu los się do niej uśmiechnął i wokalistka nagrała album "Private Dancer" z takimi hitami, jak: "What's Love Got to Do with It", "Private Dancer" i 'I Canit Stand the Rain". - Pokazała, że jako kobieta po przejściach, w takim wieku (w granicach 45 lat - przyp. red.) jest w stanie sama wszystko sobie zawojować - powiedziała Gabi. Dodała także, że Tina Turner była pierwszą czarnoskórą kobietą, która pojawiła się na okładce popularnego czasopisma "Rolling Stone".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Źródło: Wikipedia

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości