Grupa The Lumineers wraca z nowym albumem. Czego możemy się spodziewać?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Brightside - nowy album The Lumineers
Brightside - nowy album The Lumineers
„Coco Jamboo” ma 25 lat
„Coco Jamboo” ma 25 lat
Niezwykła artystka z unikatowym instrumentem
Niezwykła artystka z unikatowym instrumentem
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Imposter – Dave Gahan & Soulsavers wracają z nowym albumem
Imposter – Dave Gahan & Soulsavers wracają z nowym albumem
The Lumineers to amerykański zespół folk rockowy, założony w 2005 roku przez dwóch przyjaciół z dzieciństwa. Z okazji zbliżającego się koncertu w Polsce Gabi Drzewiecka spotkała się założycielem kapeli.

Nowa płyta The Lumineers

Zespół The Lumineers powstał w 2005 roku. Grupa została założona przez przyjaciół z dzieciństwa - Wesleya Schultza i Jeremiah’a Fraites’a. Niebawem ukaże się ich najnowsza płyta. - Jestem bardzo podekscytowany. Z dumą będziemy grać wszystkie nowe utwory. Mieliśmy wiele prób jeszcze w Stanach i przygotowaliśmy się do tourne, na które niebawem ruszymy [...]- mówił w rozmowie z Gabi Drzewiecką Jeremiah Fraites. Warto dodać, że 5 lutego zespół zagra w Polsce.

Nowa płyta grupy "Brightside" jest nostalgiczna. Dlaczego zdecydowali się na taki kierunek? - Wydaje mi się, że to przyszło naturalne. Uwielbiam teksty Wesa. On pisze w prostych słowach i zawsze w punkt - dodał muzyk.

Artysta wiele lat temu stracił brata. Czy płyta jest dla niego formą terapii? - Tak, rzeczywiście ten album dotykał wielu spraw związanych Joshem. Oczywiście słuchacze nie znają całej historii. To było w 2001 roku. Mój starszy brat, który miał wtedy 19 lat, zmarł po przedawkowaniu heroiny. Modliłem się, żeby to pozostało najgorszą rzeczą, jaka mnie spotka w życiu. Nie da się tego opisać. Ilości cierpienia, którego doświadczyłem. Miałem wtedy 14 lat. Dla mnie, jako artysty oczywiste było, że muszę to przekuć w tworzenie, bo co innego mogłem zrobić, żeby nie tkwić w tej depresji [...] - mówił artysta.

Jeremiah Fraites o wsparciu rodziny

Muzyk ma bardzo duże wsparcie ze strony swojej rodziny. - Mama jest bardzo wspierająca. [...] Również bardzo wierzyła w nas i jak odnieśliśmy sukces, powiedziała: "Wiedziałam, że tak będzie". Miałem najbardziej dumnych rodziców na świecie, kiedy otrzymaliśmy dwie nominacje do Grammy. Miałem szczęście, że zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym są ze mną rodzice. Dobrze mnie wychowali [...] - dodał artysta.

Artysta niedawno ponownie został ojcem. Na świat przyszła jego córka. Wspólnie z żoną wychowują jeszcze czteroletniego syna. Jak muzyk poznał swoją ukochaną? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie widziałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Gabi Drzewiecka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień dobry TVN

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości