"Testosteron" wraca w nowej odsłonie. "Zmieniło się nasze podejście do relacji damsko-męskich"

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Jak działa na nich „Testosteron”?
Jak działa na nich „Testosteron”?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

"Testosteron" to kultowa sztuka Andrzeja Saramonowicza. Po dwudziestu latach od premiery dzieło można oglądać w nowej odsłonie. W obsadzie pojawili się m.in. Leszek Lichota, Damian Kulec oraz Michał Mayer. Aktorzy opowiedzieli w Dzień Dobry TVN o pracy nad spektaklem oraz o tym, jak zmienił się wizerunek mężczyzny.

"Testosteron" wraca w nowej odsłonie

"Testosteron" - po 20 latach od premiery sztuki Andrzeja Saramonowicza i 15 od premiery filmu - powraca w nowym wydaniu, by raz jeszcze opowiedzieć historię o kondycji współczesnego mężczyzny. W obsadzie pojawili się m.in. Leszek Lichota, Damian Kulec oraz Michał Mayer. Warto dodać, że Leszek Lichota dostał propozycję zagrania w sztuce jeszcze 20 lat temu.

- Chłopaki z Montowni, którzy to robili, zaproponowali mi wtedy, żebym zagrał, ale ponieważ dostali w pakiecie panią reżyser, która wzięła Tomka Karolaka, więc powiedziała, że z nim chce to zrobić. Po 20 latach zadzwonili, żeby to wznowić - powiedział w Dzień Dobry TVN Leszek Lichota. Aktor wciela się postać Stavrosa.

Filmy i seriale

Filmowe i serialowe hity 2022
Filmowe i serialowe hity 2022Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Artysta dodał, że odbiór sztuki bardzo się zmienił. - Widziałem sztukę 20 lat temu, [...] pamiętam, jak wtedy ludzie reagowali. Dzisiaj jest troszkę inaczej. Zmieniło się nasze podejście do relacji damsko-męskich. Zmieniła się też wrażliwość faceta. Fajnie jest to obserwować - przyznał nasz rozmówca.

- Janis jest akurat takim dobrym chłopem. Ma żonę, której jest wierny, co nie jest takie oczywiste spośród postaci dramatu. Zajmuje się domem, doskonale wie, jak sobie poradzić z małym dzieckiem, które mu się urodziło. To jest taka postawa, która te 20 lat temu była traktowana jako "pantofel", a teraz wydaje mi się, że to jest bardziej normalne - dodał Damian Kulec, aktor.

Czy "Testosteron" mówi prawdę o mężczyznach?

- Ciekawe jest to, że tam jest facetów kilku i kilka typów. [...] Mój bohater Tytus ze Stavrosem są do siebie trochę podobni. To jest ten taki macho stereotypowy, który wtedy był śmieszny, bo miał zabawne odzywki, refleks - powiedział Michał Mayer.

- W 90. latach ten typ macho był też promowany przez filmy, wszystkie filmy z Bogusiem Lindą, na których wyrastaliśmy. Był jakimś ideałem, do którego się dążyło. Teraz to się wszystko zmieniło. Facet jest bardziej wrażliwy, bardziej otwarty na relacje, nie boi się pokazać swojej wrażliwości. [...] Typ męski się zmienia [...], moje dzieci mi to bardzo dobrze pokazują, że te zmiany zachodzą i to jest coś oczywistego i naturalnego - dodał Leszek Lichota.

Gdzie można zobaczyć sztukę? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości