Tak brzmiały ostatnie słowa Freddiego Mercury'ego. Nowy film dokumentalny odsłania tajemnice gwiazdora

X-News
Co nowego w świecie gwiazd?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Do sieci wyciekły informacje dotyczące dokumentu zrealizowanego przez BBC2 "Freddie Mercury: The last act". W filmie mają wybrzmieć ostatnie słowa ciężko chorego frontmana legendarnej grupie Queen. Sprawie przyjrzała się Sandra Hajduk-Popińska.

Dokument o Freddim Mercurym

Brytyjskie media zelektryzowała wiadomość, że ostatnie dni Freddiego Mercury'ego zostaną przedstawione w nowym filmie dokumentalnym BBC2. Program "Freddie Mercury: The Final Act" ma zostać wyemitowany jeszcze w tym miesiącu.

Z prasowych doniesień wynika, że obraz opowie o tym, jak frontman zespołu Queen przygotowywał się do śmierci sześć miesięcy przed swoim odejściem. Freddie zmarł w wieku 45 lat z powodu komplikacji spowodowanych AIDS.

Przyjaciele Freddiego Mercury'ego

Najwięcej emocji wśród fanów muzyka i opinii publicznej wzbudzają relacje przyjaciół, którzy towarzyszyli Freddiemu w ostatnich chwilach. Osobisty asystent Freddiego, Peter Freestone, ujawnił również, jak dbał o niego na dwa tygodnie przed śmiercią. Zdradził, że wokalista odrzucał leki mające uratować jego życie. W dokumencie miał również pojawić się opis śmierci legendarnego gwiazdora.

- Joe zadzwonił do mnie około 5.30 rano, a Freddie spał, ułożyliśmy go wygodnie - relacjonuje Peter Freestone. - Widać było, że Freddie trochę się poruszył, a potem, gdy zmienialiśmy jego koszulkę, zauważyliśmy, że jego klatka piersiowa przestała się poruszać.

W dokumecie pojawiają się również wspomnienia Anity Dobson, żony gitarzysty Queen Briana May. Z jej opowieści wyłania się obraz "wychudzonego i mizernego" muzyka.

- Kiedy nie będę mógł już śpiewać, kochanie, umrę. Padnę martwy - miał powiedzieć Freddy Anicie, podczas jednego z ostatnich spotkań.

Równocześnie na nowo odżyły plotki o sequelu filmu "Bohemian Rapsody". Brian May potwierdził, że muzycy szukają odpowiedniego scenariusza, który dorówna sukcesowi jego poprzednika.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz

podziel się:

Pozostałe wiadomości