Syn gwiazdy "Pulp Fiction" nie żyje. Miał tylko 25 lat

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
Variety
Cormac Roth nie żyje

Syn legendy kina, Tima Rotha, nie żyje. Cormac Roth zmarł w wieku zaledwie 25 lat po zmaganiach z chorobą. Jego bliscy przekazali do mediów informację o śmierci. Nie zabrakło poruszających słów.

Tim Roth - kim jest?

Tim Roth to brytyjski artysta, któremu sławę przyniosły role w filmach Quentina Tarantino, takich jak m.in. "Wściekłe psy" oraz "Pulp Fiction". Swoją przygodę z aktorstwem zaczął w teatrze. Już jako 16-latek zadebiutował na małym ekranie. Trzy lata później po raz pierwszy pojawił się w filmie pt. "Wykonać wyrok", za co został nominowany do nagrody BAFTA. Następnie nawiązał współpracę z popularnymi twórcami filmowymi, m.in. z Quentinem Tarantino. Aktor udzielił jakiś czas temu udzielił wywiadu Dzień Dobry TVN, w którym nawiązał do współpracy z tym reżyserem.

- Kino, które tworzyłem np. z Tarantino, daje nam niezwykłą możliwość przeżywania przygód, podróży w czasie, oglądania miejsc, do których nie mamy dostępu i przeżywania emocji, których nie mamy na co dzień. To jest coś bardzo unikalnego. Teraz to się zmienia nie tylko przez pandemię. Te zmiany zaczęły się wcześniej dzięki platformom streamingowym i ich masowej produkcji filmowej. Z jednej strony to jest fascynujące, bo otwiera wiele drzwi przed twórcami filmów. Z drugiej strony jest to zagrożenie dla filmów, które tworzyłem w przeszłości. Bardzo się martwię o ich przyszłość - powiedział.

Polscy artyści, którzy odeszli w 2022 roku

Barbara Krafftówna oczami najbliższych
Barbara Krafftówna oczami najbliższych Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Brytyjski aktor znany jest z tego, że przedkłada udział w niskobudżetowych, ambitnych filmach nad występy w drogich, lecz mało interesujących artystycznie widowiskach. Ostatnio wziął udział w 78. festiwalu w Wenecji, gdzie występował w roli wykładowcy, a także promował nowy film.

Syn Tima Rotha zmarł na nowotwór

Tim Roth przeżywa teraz rodzinną tragedię. Jego 25-letni syn zmarł na nowotwór. O śmierci poinformowano w poniedziałek 31 października. Bliscy Cormaca Rotha wydali poruszające oświadczenie na łamach magazynu "Variety".

- Był dziką i elektryczną kulą energii, a jego duch był wypełniony światłem i dobrocią. Był także ucieleśnieniem uprzejmości. Był łagodną duszą, która przyniosła tyle szczęścia i nadziei otaczającym go ludziom. Smutek pojawia się falami, podobnie jak łzy i śmiech, kiedy myślimy o tym pięknym chłopcu, którego znaliśmy przez 25 lat i 10 miesięcy. Nieokiełznane i radosne, szalone i cudowne dziecko. Dopiero niedawno mężczyzna. Kochamy go. Zabierzemy go ze sobą, gdziekolwiek pójdziemy - czytamy.

Cormac Roth nie żyje. Przyczyna śmierci

W listopadzie ubiegłego roku Cormac poinformował fanów, że zdiagnozowano u niego nowotwór zarodkowy w trzecim stadium.

- Od tamtej pory walczę z nim codziennie, robiąc wszystko, co mogę. Chemioterapia, leki, przeszczepy, transfuzje, operacje itd. Nazywa się Choriocarcinoma. Jest rzadki i zdołał wyprzedzić mnie o wiele kroków bez względu na to, co na niego rzucę. Zabrał mi połowę słuchu, 30 kg, moją pewność siebie i będzie kontynuował swoją morderczą ścieżkę, dopóki nie zdołam jakoś go zatrzymać i zabić. Ale to nie odebrało mi woli przetrwania, ani miłości do tworzenia muzyki. Jeszcze mnie to nie powaliło. […] Jest to emocjonalny rollercoaster, niepodobny do niczego innego - napisał.

Cormac był synem Tima i Nikki Rothów. Para pobrała się w 1993 r. i doczekała jeszcze syna Timothy’ego. Ojciec zmarłego 25-latka ma jeszcze syna Jacka ze związku z Lori Baker.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: Variety

Źródło zdjęcia głównego: Steve Granitz/Getty Images

Pozostałe wiadomości