Sylwia Lipka o życiu dyktowanym przez anoreksję. "Schudłam 35 kilogramów w 4 miesiące"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Sylwia Lipka o anoreksji
Sylwia Lipka o anoreksji
Adrianna Eisenbach opowiedziała o związku z młodszym mężczyzną
Adrianna Eisenbach opowiedziała o związku z młodszym mężczyzną
Czy kary w związku mają sens?
Czy kary w związku mają sens?
Sandra Kubicka o związku z Baronem
Sandra Kubicka o związku z Baronem
Aktorskie małżeństwo ponad 30 lat razem
Aktorskie małżeństwo ponad 30 lat razem
Basia Ritz opowiedziała o kulisach swojego małżeństwa
Basia Ritz opowiedziała o kulisach swojego małżeństwa
 „Małżeństwo do poprawki”
„Małżeństwo do poprawki”
Sylwia Lipka jest jedną z ulubionych artystek młodego pokolenia. Influencerka stara się dawać dobry przykład swoim fanom, a jest ich całkiem sporo - na Instagramie obserwuje ją milion osób. Niedawno piosenkarka ujawniła, że od kilku lat zmaga się z anoreksją. W Dzień Dobry TVN opowiedziała, w jaki sposób choroba wpłynęła na jej życie.

Sylwia Lipka o walce z anoreksją

Sylwia Lipka jest znaną piosenkarką i wzorem dla wielu młodych osób. Nic dziwnego, że często wykorzystuje swoje zasięgi w mediach społecznościowych, by dotrzeć do fanów z ważnym i potrzebnym przekazem. Tak też było, gdy mierzyła się z chorobą. Sylwia cierpiała z powodu anoreksji, a jej doświadczenia, choć trudne, są również lekcją dla innych.

Artystka nie boi się poruszać niełatwych tematów. W filmach na TikToku opowiada m.in. o szczegółach swojej terapii czy walki o akceptację siebie. Dzięki temu milion osób, które ją obserwuje chociażby na Instagramie może zobaczyć, że ich idolka też nie zawsze czuje się świetnie, też ma problemy i mierzy się z wieloma troskami.

Sylwia Lipka - jak choroba wpłynęła na jej życie?

Choroba dotknęła Sylwię, gdy miała 17 lat. - Stawiałam moje pierwsze kroki w show-biznesie. Zaczęłam się porównywać do innych gwiazd, a że krążyłam pomiędzy moim rodzinnym miastem Knurowem, teatrem w Zabrzu i pracą w Warszawie, to rzadko bywałam w domu i rodzice nie mieli kontroli nad tym, co jem - tłumaczy w Dzień Dobry TVN.

- Gdy przeprowadziłam się do własnego mieszkania, wpadłam w tok objadania się - dodaje piosenkarka. To "zmotywowało" ją do szybkiego zgubienia kilogramów. Wokalistka w 4 miesiące schudła aż 35 kilogramów. Jak przyznaje, starała się po prostu nic nie jeść. Ukrywała swój problem nie tylko przed innymi, starała się też oszukiwać samą siebie. - Mdlałam z wycieńczenia, to sobie mówiłam, że nie mogę złapać oddechu, bo mam astmę - wspomina.

Sylwia Lipka walczy o swoje zdrowie

Influencerka podkreśla, że anoreksja zabrała jej chęci do życia i pewność siebie. - Wyglądałam jak kościotrup. Pomyślałam sobie "okej, może rzeczywiście zacznę przyznawać, że to jest problem" - opowiada. Zaniepokoił ją też fakt, że młodsi fani zaczęli naśladować jej niezdrowe zachowania. - Dzięki nim chciałam wyjść z choroby. Nie chciałam być takim przykładem dla tych dzieci - zaznacza.

Artystka zdecydowała się na skorzystanie z pomocy specjalistów. - Jestem w terapii pod opieką lekarzy i jestem pełna nadziei, (...) mam mnóstwo motywacji - podsumowuje Sylwia Lipka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości