Co kryje archiwum Warner Bros. Studios?
Marcin Prokop miał niepowtarzalną okazję odwiedzić archiwum studia Warner Bros. Jego przewodnikiem był George Feltenstein, historyk Warner Bros. Studios. Prowadzący Dzień Dobry TVN miał okazję zobaczyć m.in. model z filmu "Sok z żuka".
- Został wykonany w 1988 roku. Tim Burton jest geniuszem. To był jego drugi film pełnometrażowy. Wszystkie detale przeniesione na ekran tworzyły magię. Wszystko wyglądało, jakby było prawdziwe - powiedział George Feltenstein.
Filmy i seriale
Przewodnik Marcina Prokopa dodał, że Tim Burton był bardzo zaangażowany w proces animacji marionetek. - Potrafił połączyć rzeczywiste ujęcia z makietą - wyznał.
Jak przechowuje się marionetki?
Podczas pobytu w archiwum studia dziennikarz mógł przyjrzeć się kukiełkom, które pojawiły się w filmie "Gnijąca panna młoda". Co ciekawe, są one przechowywane w nietypowych warunkach.
- Chcemy mieć pewność, że są w odpowiedniej temperaturze, żeby nic im się nie stało. To bardzo delikatne rzeczy. Dzięki temu kolory nie wyblakną, modele będą stały sztywno, nie stopią się. To bardzo ważne, dlatego też używamy chłodni - wyjaśnił historyk.
Co jeszcze zobaczył Marcin Prokop? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Polka robi furorę w amerykańskim show. "To było moje największe marzenie"
- #BringBackAlice. Helena Englert odsłania kulisy produkcji. "Proces był trudny i żmudny, w krwi, pocie i łzach"
- Filmowe hity z przygodą w tle. Co obejrzeć w weekend?
Autor: Katarzyna Oleksik
Reporter: Michał Malinowski, Marcin Prokop
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN