Rusza proces Gwyneth Paltrow. Kogo sąd uzna za winnego?

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
onet.pl, PAP
Jak walczyć o odszkodowanie?
Jak walczyć o odszkodowanie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Znana aktorka Gwyneth Paltrow 21 marca 2023 stanie przed sądem w Park City w stanie Utah. Proces to pokłosie zdarzenia z 2016 roku. To właśnie wtedy gwiazda miała wjechać na stoku narciarskim w mężczyznę, który na skutek wypadku doznał urazu mózgu i złamania żeber. Czy wywalczy 300 tysięcy dolarów odszkodowania?

Gwyneth Paltrow stanie przed sądem

Już 21 marca rozwiąże się sprawa dotycząca feralnego zdarzenia z udziałem Gwyneth Paltrow. Jak donosi serwis People.com, proces dotyczy wypadku, do którego doszło 26 lutego 2016 roku. Wtedy aktorka w ośrodku narciarskim Deer Valley Resort w mieście Park City wjechała w mężczyznę. Poszkodowany twierdzi, że miał złamane cztery żebra, uraz mózgu i traumę. Co więcej, sprawczyni kolizji nie pomogła mu, tylko odjechała z miejsca zdarzenia.

W 2019 roku poszkodowany, emerytowany optometrysta Terry Sanderson złożył pozew przeciwko aktorce. Domagał się wówczas 3,1 mln dolarów. Sąd nie wyraził zgody na taką stawkę i zdecydował, że mężczyzna może zawalczyć o 300 tys. dolarów.

Gwyneth Paltrow walczy o symbolicznego dolara

Aktorka nie pozostała dłużna i zdecydowała się na "kontrpozew". Zdaniem Gwyneth Paltrow to mężczyzna wjechał w nią na stoku, a teraz próbuje "wykorzystać jej sławę i bogactwo", by zdobyć odszkodowanie.

Paltrow domagała się symbolicznego dolara odszkodowania oraz pokrycia kosztów sądowych. Kto wygra tę batalię? Tego dowiemy się już wkrótce. Proces ma się zakończyć 30 marca.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: onet.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Leon Bennett/Stringer/GettyImages

Pozostałe wiadomości