Gwiazdy

Roberta Fleck ma poważne problemy ze zdrowiem. Gwiazda może nigdy nie wrócić na scenę

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
TVN24.pl
Roberta Flack

Roberta Fleck nie może mówić i śpiewać. U 85-letniej piosenkarki zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne. Lekarze nie widzą perspektyw, by gwiazda takich przebojów jak "Killing Me Softly" czy "Where Is the Love" stanęła jeszcze na scenie.

Kim jest Roberta Flack?

Roberta Flack pierwsze kroki przed publicznością stawiała na deskach klubów, gdzie poznała się z muzykiem jazzowym Les Mc Cannem. W 1972 roku gwiazda zyskała ogromną popularność. Przy okazji pierwszych dwóch albumów nie udało się wylansować światowego hita. Wszystko odmienił rok 1972, gdy artystka zaśpiewała utwór "The First Time Ever I Saw Your Face" Ewana Mc Collsa, który pochodził ze ścieżki dźwiękowej do filmu "Play Misty for Me".

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru Irańska aktywistka cz. 2
#BezCukru Irańska aktywistka cz. 2Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/14

Kilka lat później Roberta Flack zaangażowała się w działalność charytatywną. Do publiczności wróciła w 1980, a dziesięć lat później znalazła się w pierwszej dziesiątce list przebojów piosenką "Set The Night To Music".

85-letnia obecnie wokalistka znana jest przede wszystkim z utworów, takich jak "Killing Me Softly", "The First Time Ever I Saw Your Face", "Where Is the Love", "The Closer I Get to You" oraz "Feel Like Makin' Love". Nie każdy wiedział, że Roberta to pierwsza solowa artystka, której udało się zdobyć nagrodę Grammy za Nagranie Roku przez dwa lata z rzędu. W 2020 roku została wyróżniona nagrodą Grammy Lifetime Achievement Award, przyznawaną za całość dorobku muzycznego. 

Roberta Flack ma problemy ze zdrowiem

Artystka przechodzi teraz wyjątkowo trudne chwile. W 2016 roku gwiazda miała udar. Teraz lekarze zdiagnozowali u niej stwardnienie zanikowe boczne. Chorobę stopniowo przyczynia się m.in. do powstawania problemów z mową. Menedżer przekazał najnowsze informacje o stanie zdrowia piosenkarki.

- Śpiewanie stało się niemożliwe, a mówienie trudne. Potrzeba jednak o wiele więcej niż stwardnienie zanikowe boczne, by uciszyć ikonę - stwierdził Suzanne Koga w rozmowie z BBC.

Co ciekawe, gwiazda planuje dalej spełniać się zawodowo. Wkrótce podczas festiwalu filmowego Doc NYC odbędzie się premiera dokumentu, opisującego życie Roberty Flack. W styczniu 2023 piosenkarka planuje wydać natomiast książkę dla dzieci. 

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Brian Stukes/Getty Images

Pozostałe wiadomości