Gwiazdy

Renata Przemyk o relacji z adoptowaną córką. "Zrobiła ze mnie innego człowieka"

Gwiazdy

Dzień Dobry TVN

Renata Przemyk opowiedziała o swojej drodze do macierzyństwa i pomyśle na samotną adopcję. Piosenkarka zdradziła również, jakie wartości chciałaby przekazać swojej córce. - Otworzyła mnie na emocje i uwolniła we mnie kobiecość - mówi o nastoletniej już Klarze, dodając, że jest z niej bardzo dumna.

Renata Przemyk o adopcji

Renata Przemyk zainteresowała się adopcją, gdy jej przyjaciele przechodzili przez ten proces. Wówczas gwiazda odkryła, że może ubiegać się o dziecko jako singielka. Choć nie była to prosta droga, to dziś piosenkarka jest szczęśliwą mamą. O relacji z córką opowiedziała na łamach "Wysokich Obcasów".

- Przepisy adopcyjne w Polsce są dość szerokie, niestety, wielu decyzyjnych ludzi interpretuje je bardzo wąsko. Miałam szczęście, bo trafiłam na ludzi o otwartych głowach, którzy dostrzegli, że nawet w pojedynkę mogę dać dziecku dobry, bezpieczny dom - zwierzyła się w rozmowie z Magdaleną Karst-Adamczyk. - W moim życiu pojawiła się Klara i ona zrobiła ze mnie innego człowieka, otworzyła mnie na emocje, uwolniła kobiecość. Nawet nie podejrzewałam, że można kogoś tak bardzo kochać.

Piosenkarka przyznała, że kariera muzyczna sprawiła, że nie miała czasu pomyśleć o rodzinie . Kiedy skończyła trzydzieści lat, zorientowała się, że patrząc w przyszłość, widzi przede wszystkim macierzyństwo, a dopiero później związki.

- Nawet nie zauważałam, kiedy mijał czas – od płyty do płyty, od trasy do trasy – a ja wciąż nie miałam obok siebie mężczyzny, z którym chciałabym spędzić życie - wyznała Renata Przemyk. -Dobiłam trzydziestki i zdałam sobie sprawę, że kiedy myślę o rodzinie, to najpierw myślę "dziecko", a dopiero potem "partner"- wspomina.

Renata Przemyk i córka Klara

Dziś córka Renaty Przemyk to nastolatka. Zdecydowała się na naukę w szkole plastycznej w innym mieście i wpada do domu na weekendy. Zdaniem wokalistki w wychowaniu dziewczynki najważniejsze jest wpojenie samoakceptacji i poczucia własnej wartości. Jak sama przyznaje, wychowując córkę, robiła wszystko, by nie wtłoczyć jej w społeczne schematy.

- Moja mama zawsze powtarzała, że dzieci nie wychowuje się dla siebie, tylko dla świata. I ja tak też myślę o Klarze - mówi w wywiadzie wokalistka. - I choć relacja z nią jest najważniejszą relacją w moim życiu, przyjdzie czas, że powiem bez popadania w rozpacz: "Radź sobie sama, tylko dawaj znać czasem, jak leci". Jestem z niej bardzo dumna. To, że tak dobrze się dogadujemy, pozostanie moim największym życiowym sukcesem - podsumowuje.

Zobacz wideo: Blaski i cienie adopcji. "Średni czas oczekiwania na możliwość adopcji dziecka to 7-10 lat"

Zobacz też:

Co turyści najczęściej kradną z hoteli? "Zdarzyło się, że zginął cały stół tarasowy"

Czy Iza i Kamil ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" zamieszkają ze sobą? "Mieliśmy bardzo trudne chwile"

Tylko u nas! Premiera nowego teledysku Andrzeja Piasecznego. "Miłość ma siłę przełamywania wszelkich barier i granic"

Autor: Adam Barabasz

Źródło: Wysokie Obcasy

Pozostałe wiadomości