Gwiazdy

Rafał Rutkowski zadrwił z morsowania i wakacji na Zanzibarze. Zdjęcie z ogródka hitem sieci

Gwiazdy


Rafał Rutkowski w swoim stylu odniósł się do memów o morsowaniu i wakacjach na Zanzibarze. Komik w swoim ogródku połączył te dwie rzeczy na raz. - Stylówa godna prawdziwego morsa - napisała jedna z fanek.

Rafał Rutkowski morsuje w ogrodzie

Aktor postanowił rozbawić swoich fanów i odpowiedzieć na panujący trend, w ramach którego mnóstwo osób albo morsuje, albo wyjeżdża na wakacje na Zanzibar.

- Wszystkie gwiazdy morsują. Ale Rafał Rutkowski stwierdził, że połączy dwa trendy na raz. Morsowanie i wakacje na Zanzibarze - powiedział w Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

Gwiazdor pokazał zdjęcie ze swojego ogródka.

- Zanzibar i Morsowanie. Szach-Mat - czytamy we wpisie komika.

Pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy fanów.

- Stylówa godna prawdziwego morsa - napisała jedna z obserwatorek aktora.

- Rutuniu, ale mi zrobiłeś dzień - dodała inna.

- Zrobił mi Pan dzień - napisał fan komika.

Jak przygotować się do morsowania?

Patrząc na grupę zmarzniętych osób, wchodzących w zimie do zbiornika lodowatej wody, nasuwa się jedno pytanie: "czy morsowanie jest zdrowe?". Kąpiele w zimnej wodzie niosą ze sobą szereg korzyści dla zdrowia, jednak by morsowanie rzeczywiście spełniało swoją rolę, należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Do wody można tylko wejść nie na dłużej niż kilka minut, a długość pobytu w zbiorniku zależy od stopnia zaawansowania "Morsa". Najlepiej stosować się do zasady mówiącej, że kąpiel powinna trwać tyle minut, ile stopni ma woda. Jeśli więc temperatura wody wynosi około 1 stopnia, można przebywać w niej minutę, jeżeli 5 stopni – nie dłużej niż 5 minut itd. Morsowanie pierwszy raz może sprawić bowiem nie lada wyzwanie. Jak często można morsować? Częstotliwość kąpieli zależy również od zaawansowania kąpiącego się oraz od temperatury wody. Na początku przygody z morsowaniem nie należy kąpać się częściej niż raz w tygodniu, a w najzimniejszych miesiącach nie częściej niż 2 razy w miesiącu. Bardzo ważna jest również odpowiednia rozgrzewka przed morsowaniem – 20-minutowa gimnastyka lub bieg pomogą wzmocnić mechanizm termoregulacji i dotlenić organizm.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości