Rafał Rutkowski

  Rafał Rutkowski

  "Kochanie, widziałaś kluczyki do samochodu? A mój portfel?" – te pytania zazwyczaj słyszą kobiety od swoich partnerów. Ale czy rzeczywiście panowie ciągle czegoś szukają, a panie mają wszystko poukładane? Czy to tylko kolejny stereotyp? O to zapytaliśmy naszych gości: artystkę kabaretową Ewę Błachnio, dziennikarkę Agę Kozak oraz aktora Rafała Rutkowskiego. Patent na znikające skarpetki zdradziła nam natomiast Agnieszka Witkowska prowadząca cykl "Sama to ogarniesz".

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy gwiazdy nowego filmu "Juliusz", czyli Rafała Rutkowskiego i Annę Smołowik. O czym opowiada fabuła komedii? Jak wyglądał casting do filmu? Scenariusz do "Juliusza" pisali znani stand-uperzy: Abelard Giza i Kacper Ruciński. Czy tekst od stan-uperów był dla aktorów nowym doświadczeniem? Czy mieli w związku z tym jakieś obawy?

  Byliśmy na premierze filmu "Juliusz". Jak mówi odtwórca roli głównej Wojciech Mecwaldowski, "Juliusz" to komedia o inteligentnym poczuciu humoru. Jak aktor wspomina pracę na planie? W obsadzie filmu zobaczymy również Jana Peszka i Rafała Rutkowskiego. Główną rolę kobiecą powierzono zaś Annie Smołowik. Jak wyglądał casting do "Juliusza"? Czy między aktorami od razu zaiskrzyło? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Często dzieje się tak, że za sukcesami mężczyzny stoi wyjątkowa kobieta. W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy dwa niezwykłe małżeństwa: Rafała Rutkowskiego i Magdalenę Godlewską oraz Radka Liszewskiego z żoną Dorotą. Co panowie zawdzięczają swoim małżonkom? Jak wygląda podział obowiązków w ich domach? I jaki mają przepis na udany związek?

  Po miesiącu sportowych zmagań i ogromnych emocji wreszcie nastał ten dzień kiedy dowiemy się, która z drużyn piłkarskich jest najlepsza na świecie! Na polu walki zostały już tylko Francja i Chorwacja. Komu kibicujecie? O komentarz do już rozegranych spotkań i przewidywania odnośnie dzisiejszego finału poprosiliśmy Rafała Rutkowskiego, Rafała Bryndala i Tomasza Zimocha: "Po mundialu pamiętajmy o tym, co dzieje się w Rosji. Pomagajmy i wspomagajmy tych, którzy walczą o prawa w tym kraju".

  Mówi się, że mężczyzna po 40-tce przechodzi kryzys, podczas którego kupuje sportowe auto, porzuca żonę dla młodszej kochanki i znajduje sobie nowe hobby. Czy z tym stereotypem zgadzają się goście Dzień Dobry TVN: satyryk Tomasz Jachimek, aktor Rafał Rutkowski i psycholog Maja Herman. Z jakimi problemami - ich zdaniem - mierzą się współcześni 40-latkowie?

  Dlaczego tak bardzo lubimy "pomagać" kierowcom prowadzić auto? Czy jest coś, co bardziej denerwuje prowadzącego, niż dobre rady pasażerów? Czy może to wpływać na bezpieczeństwo jazdy? O tym, czy jadąc jako pasażer, udzielają dobrych rad kierowcom, opowiedzieli nam Maria Konarowska, Rafał Sonik i Rafał Rutkowski. A Wy, lubicie doradzać podczas jazdy?

  W kolejnym odcinku cyklu Ogniem i Nożem w szranki stanęli: Rafał Rutkowski i jego żona Magda Godlewska. Ich zadaniem było przygotowanie Beef Wellingtona. Kto z nich wszystko zaplanował, a kto małpował? Kto był wychowany w fabryce sreberek? Komu nie układało się z sosem i musiał z nim iść na terapię? Kto solił cukrem? Zobaczcie, czyje danie smakowało jury.

  W piramidzie finansowej zysk konkretnego uczestnika piramidy jest uzależniony od wpłat kolejnych uczestników, stojących niżej w tej strukturze. Jak nie wpaść w sidła twórców piramidy finansowej? Jak rozpoznać piramidę finansową zanim będzie za późno? I wreszcie, jak osoby oszukane mogą dochodzić swoich praw? O tym w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z psychoterapeutą Rafałem Rutkowskim i ekonomistą oraz dziennikarzem TVN24 Biznes i Świat Pawłem Blajerem.

  Z badań University of Cambridge wynika, że dzieci czerpią więcej satysfakcji z relacji ze zwierzętami domowymi, niż z bratem czy siostrą! O tym jak ważną rolę w wychowaniu dzieci odgrywają zwierzęta rozmawialiśmy dziś z Małgorzatą Rozenek-Majdan, Ludwikiem Dornem i Rafałem Rutkowskim. Podzielacie ich zdanie?

  Są osoby, które mogą pochwalić się szczęśliwym i długotrwałym związkiem. Jak pokonać zakręty i nie dać się pokusom? O sposobach na utrzymanie szczęśliwego związku rozmawiamy w Dzień Dobry TVN z seksuolog Izabelą Jąderek i parą z 14-letnim stażem: aktorem Rafałem Rutkowskim i jego żoną Magdaleną Godlewską.

  Urządzenia do monitorowania dzieci stają się coraz popularniejszym gadżetem wśród rodziców. Dają im poczucie bezpieczeństwa i komfortu, jednak mogą źle wpłynąć na relacje z pociechą. Gdzie leży granica miedzy opieką a kontrolą? W Dzień Dobry TVN sprawdziliśmy co o opaskach z GPS-em sądzą Anna Zejdler-Ibisz i Rafał Rutkowski oraz psycholog Małgorzata Ochme.

  Gdy po tygodniu ciężkiej pracy przychodzi upragniona sobota, mogą wreszcie "wypłynąć na miasto". Kim są "sobotni gondolierzy"? Czy, nasi goście, Rafał Rutkowski i Tomek Kleyff również zaliczają się do tej grupy? Dziś w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o zmieniającym się modelu ojcostwa i wyzwaniach, jakim musi sprostać nowoczesny tata.

  Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN aktora Rafała Rutkowskiego i dziennikarza Rafała Madajczaka, aby zapytać, co ich zdaniem rozśmiesza Polaków w obecnej sytuacji społeczno-politycznej. Jak goście oceniają "roast"? Zobaczcie, w jaki sposób aktor ubawił do łez naszych prowadzących Dorotę Wellman i Marcina Prokopa ;)

  Kinga Burzyńska razem z Małgorzatą Kożuchowską otwierają drugi sezon "Drugiej Szansy". Na pierwszy odcinek tej serii zapraszamy dziś o 21:30,a tymczasem Małgorzata Kożuchowska opowiedziała Kindze czy będzie oglądać pierwszy odcinek i czym aktorzy "Drugiej Szansy" zaskoczą widzów w drugim sezonie?

  Powroty do pracy po wakacjach bywają trudne i dlatego niektórzy mówią, że na urlop powinni iść ci, którzy właśnie z niego wrócili. Jak zatem wrócić do pracy i nie zwariować? O tym goście Dzień Dobry TVN: tancerka Ida Nowakowska, psycholog biznesu Miłosz Brzeziński i aktor Rafał Rutkowski.

  Miłość fanów może być wielka. Przekonują się o tym znane osoby, które nieustannie są zaczepiane przez fanów. O swoich doświadczeniach z popularnością zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: piosenkarkę Natalię Szroeder oraz aktorów: Michała Koterskiego i Rafała Rutkowskiego. Czy zdarzyło im się odmówić wspólnego zdjęcia? Z kim chciał zrobić sobie zdjęcie Misiek Koterski?

  Polskich aktorów poprosiliśmy, aby przeczytali kwestie z Nocy i dni w dość nietypowy sposób. Panowie musieli zmierzyć się z rolą kobiecą, a Panie - z męską. Był to pretekst do rozmowy o budowaniu ról w oparciu o stereotypy: delikatna kobieta i mężczyzna macho. O zaszufladkowaniu w aktorstwie i graniu "po warunkach" rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z: Rafałem Rutkowskim, Grażyną Wolszczak, Magdaleną Schejbal, Karolem Strasburgerem, Wojciechem Solarzem i Edytą Olszówką. O jakich rolach marzą nasi goście?

  Według psychologów - mężczyzna potrzebuje jedynie ułamka sekundy, by stwierdzić, czy kobieta jest atrakcyjna. Czy zgadzają się z tym, goszczących w Dzień Dobry TVN: mister Polski 2014 Rafał Maślak, aktor Rafał Rutkowski i kucharz David Gaboriaud? Panowie powiedzieli nam również, na jakie części ciała kobiet zwracają uwagę i, co ich zniechęca do pań.

  Tym razem przegląd prasy zrobił dla Was Rafał Rutkowski. Było pozytywnie, odkrywczo, a momentami kosmicznie. Z tego, co przeczytał wywnioskowaliśmy m.in., że prowadząca Dzień Dobry TVN Dorota Wellman jest amerykańską astronautką, która zostanie prezydentem i do tego jest niemiła. Zobaczcie, co jeszcze wyszło na światło dzienne :)

  Popularny na świecie stand-up robi się modny także w Polsce. Z tym trudnym gatunkiem zmierzyli się aktorzy "Drugiej szansy": Rafał Rutkowski i Maciej Musiałowski. Jak im poszło? Na planie serialu była dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Czasami zdarza się tak, że widzom, z całego filmu, najbardziej w pamięć zapadają role epizodyczne. Wiesław Kot, krytyk filmowy: "Jeżeli aktor jest na ekranie przez półtorej minuty to on musi bardzo mocno walczyć(...), żeby zostać zapamiętanym". O roli epizodu w kinie rozmawialiśmy z Rafałem Rutkowskim, Sławomirem Zapałą i Janem Wojtyńskim, którzy zagrali właśnie w "Planecie Singli".

  Chcesz, by twój mężczyzna inaczej się zachowywał i wyglądał? Próbujesz go na siłę zmienić? Pamiętaj, że niektórych mężczyzn nie da się zmienić. I odpowiedź sobie przy okazji na pytanie: po co się z nim wiązałaś skoro nie akceptujesz go takim, jaki jest? A może lepiej go po prostu wymienić niż zmieniać? O komentarz w studiu Dzień Dobry TVN poprosiliśmy: aktorkę Sylwię Gliwę, aktora Rafała Rutkowskiego i psycholog Annę Kędzierską.

  Czy jesteście w stanie choć na chwilę, podczas urlopu, oderwać się od telefonu i internetu? Czy wyobrażacie sobie wakacje bez telefonu i laptopa? Odcięci od świata? Jak powinniśmy odpoczywać, by naprawdę wypocząć? O wakacjach bez elektronicznych rozpraszaczy rozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje z psychologiem Magdaleną Chorzewsk-Panuś, aktorem Rafałem Rutkowskim i blogerką modową Macademian Girl.

  Obce chwalicie, swego nie znacie. Polskie porzekadło kryje w sobie wiele prawdy, w ostatnim czasie większość z nas decyduje się na wypoczynek za granicą. Tymczasem Polska jest naprawdę pięknym krajem i kryje w sobie wiele wspaniałych miejsc, które warto odwiedzić. Gdzie jechać? O swoich polskich wakacjach w studiu Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli aktorzy, Joanna Orleańska, Rafał Rutkowski i Szymon Piotr Warszawski. A wy, jakie miejsca polecacie?

  W dzisiejszym kąciku literackim Dzień Dobry TVN gościliśmy aktora Rafała Rutkowskiego. Pokazał nam książki, które czyta ze swoim dziesięcioletnim synem Kubą. Co w nich jest takiego szczególnego? Czy aktor czyta synowi książki dostosowane do jego wieku?

  Jak ułożyć sobie życie z dziećmi partnera/partnerki z poprzedniego związku? Czy przybrani rodzice powinni wychowywać dzieci partnera? Jak zaprzyjaźnić się z pasierbicą/ pasierbem? O trudnej roli macochy i ojczyma rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Anitą Grabowską, Rafałem Rutkowskim i psycholog Marią Rotkiel.

  Zapraszamy na poranek z Dzień Dobry TVN, a w programie: szpital pozywa pacjenta - czy dobre imię instytucji zaufania publicznego jest ważniejsze niż poczucie bezpieczeństwa chorych? Jestem macochą, jestem ojczymem - Anita Grabowska, Maria Rotkiel i Rafał Rutkowski o odpowiedzialności i budowaniu relacji. Anja Rubik zdradzi skąd bierze pomysły na swoje stylizacje, a także zielony kącik Beaty Lipov, czyli co sadzić na wiosnę. Bądźcie z nami o 8.00! Program poprowadzą Anna Kalczyńska i Robert Kantereit.