Gwiazdy

Powstanie serial o życiu Audrey Hepburn. Co wiadomo o nowej produkcji?

Gwiazdy

Audrey Hepburn, lata 50.

Audrey Hepburn to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych aktorek wszech czasów. Niebawem wszyscy będą mieli okazję poznać jej drogę do sukcesu, ponieważ powstanie serial o życiu hollywoodzkiej gwiazdy. Za produkcję będzie odpowiadał jej syn, Luca Dotti.

Audrey Hepburn jako ikona Hollywood

Audrey Hepburn była jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Hollywood XX wieku. Urok i elegancja zdobywczyni Oscara zostały uhonorowane w takich filmach jak "Sabrina", "Rzymskie wakacje", "Śniadanie u Tiffany'ego" czy "My Fair Lady". Choć aktorka zmarła ponad 28 lat temu, w styczniu 1993 roku, jej twórczość pozostaje nieśmiertelna. Jej postać inspiruje kolejne pokolenia - do dziś Audrey uważana jest za ikonę mody i wcielenie prawdziwej klasy.

- Moja matka nauczyła mnie, aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie - mawiała gwiazda.

Serial o Audrey Hepburn

Dotychczas jej życie nie zostało jeszcze przedstawione w wysokiej klasy produkcji. Teraz ma się to zmienić. Media obiegła właśnie informacja, że włoskie studio Wildside (odpowiedzialne za produkcję seriali "Młody papież" czy "Genialna przyjaciółka") rusza z realizacją serialu biograficznego, który opowie o życiu kultowej aktorki.

Jak podaje portal Variety, scenariusz "Audrey" napisze autorka serialu "Żona idealna", Jacqueline Hoyt. Stworzy go na podstawie wcześniejszego treatmentu napisanego przez syna Hepburn, Lucę Dottiego oraz włoskiego dziennikarza i pisarza Luigiego Spinolę. W 2015 roku ten duet wydał bestsellerową książkę pt. "Audrey w domu. Wspomnienia o mojej mamie", która jest równocześnie biografią artystki, a także książką kucharską, ujawniającą anegdoty, fragmenty korespondencji, przepisy Hepburn i jej niepublikowane wcześniej zdjęcia rodzinne.

- W książce Luca i Luigi zgłębili "prawdziwe ja" Audrey. Muzy, matki, późniejszej działaczki humanitarnej wciąż związanej z tą młodą sobą, której nigdy nie przestało zadziwiać życie. Na potrzeby treatmentu autorzy jeszcze bardziej zbadali młode lata aktorki, które pokaże nasz serial – czytamy w oświadczeniu studia Wildside.

Nie jest jeszcze znana data premiery ani odtwórczyni tytułowej roli. Wiadomo jednak, że producenci "Audrey" chcą stworzyć serial, który dotrze do widzów na całym świecie.

Rzymskie życie Audrey Hepburn. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości