Gwiazdy

Niespodzianka dla fanów Spice Girls. Brytyjska telewizja szykuje dokument o zespole

Gwiazdy

Cover Video/x-news

Prawdziwa gratka dla fanów Spice Girls. Jeden z brytyjskich kanałów wyemituje w przyszłym roku dokument poświęcony słynnemu girlsbandowi. Tym sposobem zostaną uczczone 25. urodziny singla "Wannabe".

Powstanie dokument o Spice Girls

Spice Girls jest jednym z zespołów z lat 90., który podbił serca fanów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że każda wzmianka o grupie budzi ogromną sensację. Nie inaczej było również i tym razem. Brytyjski nadawca Channel 4 zapowiedział na 2021 rok dokument o tytule "Girl Powered: The Spice Girls". Pojawią się w nim archiwalne zdjęcia oraz wywiady, dzięki którym dowiemy się więcej na temat Posh Spice, Ginger Spice, Baby Spice, Sporty Spice i Scary Spice. Projekt uczci upływające 25 lat od wydania debiutanckiego singla "Wannabe".

Spice Girls - historia zespołu

Zespół Spice Girls powstał w 1994 roku. W jego skład weszły Victoria Adams (dzisiaj Beckham) Melanie Brown, Geri Halliwell (obecnie Horner), Emma Bunton oraz Melanie Chisholm. Dwa lata później ukazał się ich pierwszy singiel "Wannabe". Piosenka zdobyła listy przebojów w wielu krajach i utorowała wokalistom drogę do międzynarodowej kariery. Zespół stał się prawdziwym fenomenem, a jego krążki biły rekordy sprzedaży na świecie. W 2000 roku panie zakończyły działalność, by w kolejnych latach podejmować wspólne działania.

W 2019 roku zespół pojawił się na trasie koncertowej po Wielkiej Brytanii, a fani emocjonowali się możliwością ponownego usłyszenia swoich idolek. Na scenie jednak nie pojawiły się w pełnym składzie. Zabrakło Victorii Beckham, która słowem udzieliła wsparcia swoim koleżankom. Niestety w trakcie koncertów pojawiło się wiele niedociągnięć i część osób nie ukrywała rozczarowania.

Szczegóły powrotu Spiece Girls zobaczysz w materiale:

Zobacz także:

Banksy i jego najnowsze dzieło na czas pandemii. "Jeśli nie nakładasz maseczki, nie zrozumiesz"

Jennifer Aniston pisze pamiętnik. Ujawni w nim tajniki rozstania z Bradem Pittem

Ellie Goulding wydała nową płytę. Czy to rodzaj terapii? "Poszukiwanie własnej duszy nie było łatwe"

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości