Misie Fundacji TVN na miarę czasów - lekarz i dresy zamiast sukni

Aktualizacja:

Damian Michałowski konduktorem? Tak. Sprawdzał bilety na pokładzie bajecznego pociągu akcji "Podaruj Misia". W podróż zabrały się m.in. Paulina Krupińska-Karpiel, Anita Werner i Dorota Wellman, które opowiedziały, dlaczego akcja Fundacji TVN "nie jesteś sam" jest taka fajna.

"Podaruj Misia" to wyjątkowa akcja charytatywna Fundacji TVN "nie jesteś sam", która w tym roku ma już swoją 15. edycję. Kupując pluszaka sprawiasz radość nie tylko obdarowanej osobie, ale przede wszystkim pomagasz dzieciom. Cały dochód ze sprzedaży miśków przekazywany jest na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji TVN. Sandra Hajduk towarzyszyła gwiazdom na planie podczas kręcenia spotów. Było bajkowo i zaskakująco.

Akcja "Podaruj Misia" 2020

Podaruj Misia to akcja, na którą każdego roku czekają dzieci i dorośli. Najwięksi fani chwalą się pluszową kolekcją, w której są wszystkie fundacyjne misie. I nie ma się co dziwić, bo miś to wyjątkowy przyjaciel. Cierpliwie słucha i daje nam ciepło, które potrzebujemy zwłaszcza dziś, w czasach pandemii i dystansu społecznego.

- Teraz dużo bardziej potrzebujemy czułości i bliskości. Myślę, że te misie, czułe przytulanki będą nam w tym pomagać – przekonuje Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN "nie jesteś sam".

Akcję promują spoty emitowane m.in. na antenie TVN. W ich nagranie angażują się gwiazdy.

- Każdego roku z największą przyjemnością jestem na planie klipu. To jest fajna forma pomocy. To jest plan, który zawsze jest wypełniony ciepłem, serdecznością – mówi Anita Werner.

To także plan, który pozwala nam oderwać się od rzeczywistości.

- To jest tak, jakby ktoś cię wsadził w bajkowy świat zupełnie inny – zauważa Dorota Szelągowska i dodaje ze śmiechem: -Ja się cieszę, że mam na sobie sukienkę i obcasy, bo to jest jedyna okazja w tym roku. Wszystko jest fajne, kiedy przyświeca temu dobra idea. Ta energia, która tu się pojawia, to, że odnajdujemy się w tym bajkowym świecie, to znaczy, że robimy coś dobrego.

Spoty „Podaruj Misia” 2020. Witajcie w Orient Expressie

Koronawirus nie sprzyja w tym roku przemieszczaniu się. Wszyscy jesteśmy zamknięci w domach, większość z nas o bliskich i dalekich podróżach tylko może pomarzyć. Dlatego tegoroczny plan spotów zmienił się w niezwykłą podróż bajkowym pociągiem.

- Mimo że wszyscy jesteśmy zamknięci w domach, my podróżujemy do wszystkich, którzy chcą mieć misia i potrzebują czułości. Jesteśmy w Orient Expressie albo innym magicznym pociągu, który wiezie nas do lepszych czasów – podkreśla Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN "nie jesteś sam".

W promujące akcję Fundacji TVN nagrania, zaangażowali się również prowadzący Dzień Dobry TVN - Dorota Wellman, Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski.

- To jest najpiękniejsza akcja na świecie. Nie ma co się zastanawiać. Miś to jest najmilsza rzecz na świecie, która towarzyszy nam od dzieciństwa – twierdzi Dorota Welleman.

Paulina Krupińska-Karpiel w spocie wystąpiła z misiem Magdą. Czy to jej ulubiony pluszak?

- Tak naprawdę wszystkie mysie są szczególne - przyznaje Paulina Krupińska-Karpiel.

Damian Michałowski na planie pojawił się w roli konduktora.

- Napisałem żonie smsa, że jestem w mundurze – śmieje się prowadzący Dzień Dobry TVN.

Damian – w mundurze Ci do twarzy!

Miś Fundacji TVN „nie jesteś sam” w czasach pandemii

Misie Fundacji TVN są tworzone przez gwiazdy i najlepszych polskich projektantów.

W tym roku cztery misie projektowali:

  • Magda Boczarska i Gosia Baczyńska (Miś Magda)
  • Małgorzata Socha i Łukasz Jemioł (Miś Gosia)
  • Mateusz Gessler i Tomasz Ossoliński (Miś Mateusz)
  • Małgorzata Rozenek-Majdan i duet Paprocki&Brzozowski (Miś Małgosia)

- Biorąc pod uwagę sytuację pandemiczną doszliśmy do wniosku, że nasz miś będzie mieć wygodny dresik do siedzenia w domu, do pracy zdalnej, do homeschoolingu. Ale tak naprawdę to jest miś, który łączy ważne dla nas rzeczy: miłość do zwierząt i miłość w ogóle. Mam nadzieję, że on - jako milutki i bardzo przyjazny miś - znajdzie swoje miejsce w wielu domach – powiedziała Małgorzata Rozenek-Majdan, pokazując misia Małgosię.

W dresie prezentuje się również Gosia, miś duetu Małgorzata Socha i Łukasz Jemioł.

- Jest skrzyżowaniem mnie i Łukasza Jemioła. Więc ma dres Łukasza, ale myślę, że jest pozytywny i radosny jak ja – tłumaczyła Małgorzata Socha.

Są dresy, jest i lekarz. W tę rolę wcielił się miś Mateusz - Mateusza Gesslera.

- Całe życie chciałem zostać lekarzem, a jestem kucharzem – przyznał restaurator i juror polskiej edycji programu TVN MasterChef Junior

Misia lekarza chwali również dziennikarka Monika Olejnik.

- Te misie mają w sobie tyle ciepła, a szczególnie ten lekarz, który w czasach zarazy jest nam bardzo potrzebny, daje nam optymizm – oceniła Monika Olejnik.

Misie Fundacji TVN. Kiedy będą w sprzedaży?

Akcja startuje 6 grudnia. Misie będzie można kupić w drogeriach sieci Rossmann oraz online w serwisie Allegro.pl na specjalnej stronie poświęconej akcji fundacyjnej: podarujmisia.allegro.pl.

6 grudnia oglądajcie również program Dzień Dobry TVN, bo odwiedzą nas fundacyjne misie. Będzie się działo!

Zobacz także:

Rusza akcja #TVN Pomagajmy sobie. Łączymy głodnych z walczącymi o przetrwanie restauracjami

Mieszkańcy DPS-u napisali wzruszające listy do Świętego Mikołaja: "Bardzo potrzebuję miłego słowa i pociechy"

Autor: Dominika Czerniszewska

Konsultant: Aleksandra Pietrzak

Reporter: Mateusz Jarosławski

Pozostałe wiadomości