Niezwykła atrakcja na ulicach Londynu z okazji Platynowego Jubileuszu Elżbiety II

Źródło: Dzień Dobry TVN
Co nowego w świecie gwiazd?
Co nowego w świecie gwiazd?
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II świętuje Platynowy Jubileusz. Monarchini od 70 lat zasiada na tronie i sprawuje dyplomatyczne obowiązki. Główne obchody wydarzenia odbywać się będą od 2 do 5 czerwca. Mateusz Hładki w show-biznesowym cyklu Dzień Dobry TVN opowiedział, co przygotowano z tej okazji.

Platynowy jubileusz Elżbiety II

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującą monarchinią Wielkiej Brytanii. W tym roku mija 70 lat od kiedy objęła tron po śmierci swojego ojca Jerzego VI. W trakcie siedmiu dekad panowania przetrwała zmiany 14 premierów Wielkiej Brytanii i 7 papieży.

Uroczystości związane z Platynowym Jubileuszem potrwają cztery dni i zaplanowane są od 2 do 5 czerwca. Z tej okazji Pałac Buckingham przygotował wiele atrakcji, m.in.: paradę wojskową Trooping the Colour, koncert z udziałem światowej sławy gwiazd muzyki, a w wielu brytyjskich miastach odbędą się imprezy uliczne i pikniki. Ponadto ulicami Londynu przejedzie wyjątkowa karoca.

Karoca brytyjskiej królowej

Mateusz Hładki w show-biznesowym cyklu Dzień Dobry TVN opowiedział o historii niezwykłej, królewskiej karocy.

- Złota karoca jest już gotowa do obchodów. Liczy sobie 260 lat, ma 7 m długości, waży blisko 4 tony i mierzy 4 m. To właśnie ta karoca w 1952 rok zawiozła Elżbietę II na koronację. Co ciekawe, karoca wyruszy 5 czerwca na ulice Londynu, ale królowej w niej nie będzie. Co za to w niej będzie? Otóż będą zainstalowane specjalne monitory, na których będą wyświetlane kroniki filmowe z drogi, którą Elżbieta II odbyła na koronację. To będzie taka karoca multimedialna. Jej historia jest naprawdę wyjątkowa - przyznał Mateusz Hładki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: x-news

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości