Gwiazdy

Wyjątkowe święta Bożego Narodzenia Rubików. Spędzą je zupełnie inaczej, niż w poprzednich latach. "Nie ważne gdzie, ważne z kim"

Gwiazdy

Aktualizacja:

W tym roku święta Piotr i Agaty Rubików oraz ich córeczek będą dla nich naprawdę niezwykłe. Po raz pierwszy od wielu lat, przez wzgląd na pandemię koronawirusa, muszą spędzić je w Polsce, a nie ukochanej Australii. Jak się do nich przygotowują? O wszystkim opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

Wyjątkowość świąt Rubików

Święta Rubików w tym roku będą wyglądały zupełnie inaczej. Pierwszy raz od wielu lat będą je spędzać w Polsce. Z racji ograniczeń w lotach, nigdzie tym razem nie wyjadą, co było poniekąd ich tradycją. Ostatnie trzy razy z rzędu obchodzili Boże Narodzenie u przyjaciół w Sydney, a raz na Florydzie.

To był dla nich lekki szok, że muszą zostać w domu, ale nie odbierają tego negatywnie. Agata Rubik przyznała, że w niej się coś przewartościowało – kiedyś żyła od podróży do podróży, teraz natomiast docenia dom, bycie na miejscu oraz to, że mają siebie i są zdrowi.

- Nie ważne gdzie, ważne z kim. To, że nie jedziemy do Australii... Są rzeczy ważniejsze po prostu. No fajnie jest być w ciepłych krajach, bo lubimy podróżować, ale to nie znaczy, że te święta jakieś będą gorsze. Tak naprawdę ważne jest, żeby być z bliskimi i żeby być z rodziną. (...) Miejsce to jest detal - mówił w Dzień Dobry TVN Piotr Rubik.

Życie Piotra i Agaty w dobie koronawirusa

Przez to, że szkoły i przedszkola są zamknięte, a koncerty się nie odbywają, całą rodziną nieustannie są w domu. Jest to dla nich odmiana, ale nie narzekają. Czasem maja siebie dosyć, jak każdy, ale jak przyznają - nie trwa to długo.

- Nikt teraz nie wiedzie spokojnego życia. Wiadomo, że nie jest fajnie. (...) Staramy się zachować spokój, bo tylko spokój nas może uratować, dobra energia, dobre uczucia wobec siebie, dystans do wszystkiego złego... To jedyny sposób, żeby to przetrwać psychicznie, bo to jest najważniejsze - żebyśmy się nie poddawali po prostu tej depresji - powiedział w naszym programie muzyk.

Czas pandemii wykorzystują również na pracę nad sobą. Piotr uczy się lepszej obsługi komputera i social mediów. Prowadzi również na YouTube muzyczne spotkania z fanami, które są trochę muzyczne, ale równocześnie też terapeutyczne. Agata z kolei pracuje nad charakterem. W nowym roku chce korzystać mniej z "chemii" w kuchni, w otoczeniu oraz życiu codziennym.

Czego brakuje Rubikom?

Państwo Rubikowie nie wpadli gorączkę świątecznych przygotowań. Wszystko robią powoli, z rozsądkiem, bez szaleństwa. Obecnie hasło "choinka i prezenty" jest im bliższe niż kiedykolwiek wcześniej w tym okresie, gdy bardziej zajmowali się walizkami, samolotami czy biletami. Pragną postarać się, aby w tym roku, choć w Polsce, było ciepło oraz rodzinnie. Co by jednak najchętniej przywieźli z Australii?

- Pogodę (...) i pogodę ducha tych ludzi naokoło. To jest najpiękniejsze - stwierdziła Agata Rubik.

- Są mega wyluzowani, są bardzo tolerancyjni, bardzo otwarci i tego też wszystkim nam sobie bym życzył - dodał Piotr Rubik.

Wyjątkowe święta Rubików. Gdzie spędzą je w tym roku i jak podzielą się obowiązkami? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Magda Nabiałczyk

Pozostałe wiadomości