Piotr Głowacki o przygotowaniach do roli w serialu "Nieobecni". "Czas spędziłem z grupą osób z zespołem Aspergera"

„Nieobecni” – nowy seria o zaginionych i ich bliskich
Pierwszy odcinek serialu ,"Nieobecni" już za nami. Nowa produkcja Player Original od 29 grudnia 2020 r. dostępna jest na platformie player.pl. O czym opowiada? Zdradził nam to aktor Piotr Głowacki, który wciela się w rolę Filipa Zachary, Podkomisarza z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych.

"Nieobecni" - nowa produkcja Player Original

"Nieobecni" to nowy serial obyczajowy z wątkiem śledczym. Premiera produkcji odbyła się jeszcze w grudniu ubiegłego roku, a kolejne odcinki dostępne będą na platformie już od 5 stycznia. O czym opowiada serial? Najnowsza, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, propozycja Player Original to wyjątkowo wciągające połączenie serialu obyczajowego z wątkiem śledczym w tle, jakiego jeszcze nie było. W 10-odcinkowej pełnej zwrotów akcji i trzymającej w napięciu historii widzowie towarzyszą Mili, dla której najszczęśliwszy czas w roku – Boże Narodzenie – okazuje się wyjątkowo trudny. W tajemniczych okolicznościach dochodzi do zaginięcia całej jej rodziny!

Serial jest o zaginięciach. To jest taka hybryda kryminalno–obyczajowo-psychologiczna. Głównym tematem jest kwestia zaginięć i wokół tego pracujemy. Mamy osoby, którym zaginęła rodzina i jest poszukujący ze strony policji podkomisarz Filip Zachara. Z każdym odcinkiem dowiadujemy się czegoś nowego

– powiedział Piotr Głowacki.

Temat serialu jest aktualny i bardzo ważny. Jak się okazuje, każdego roku w Polsce znika bez śladu 18 tysięcy osób, a około 4,5 tysiąca jest trwale zaginionych.

- To, co było dla mnie paliwem do wyobrażenia sobie historii człowieka, który przeżywa zaginięcie osoby bliskiej, to są te mikrosekundy, które przeżywamy na placu zabaw, kiedy nasze dziecko schowa się za huśtawką. Wyobraźmy sobie, że to się przedłuża. To był taki moment, w którym zrozumiałem, jak istotny jest to temat - powiedział aktor.

Przygotowanie do roli – bohater z zespołem Aspergera

Piotr Głowacki w serialu wcielił się w rolę podkomisarza Filipa Zachary, u którego stwierdzono zespół Aspergera. Aktor, by być autentyczny, długo przygotowywał się do swojej pracy, czytając książki, oglądając filmy, a także rozmawiając z grupą dorosłych osób z Aspergerem.

- Po pięciu dniach zdjęć przyszedł lockdown i mieliśmy długą przerwę. Ten czas spędziłem w Internecie z grupą dorosłych osób z zespołem Aspergera. To była grupa, która gotowa była odpowiedzieć na każde moje pytanie - powiedział.

Przygotowanie do roli dało aktorowi także możliwość bliższego przyjrzenia się problemom osób będących w spektrum. Jak przyznał Piotr Głowacki, niestety często chorzy przeżywają dramaty, gdyż są odrzucani ze względu na swoją inność.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Co zrobić, gdy nasz pies gryzie? Zaklinacz psów: "Problemy wynikają ze złego traktowania, czasami z braku komunikacji"

Krzysztof Gojdź zrelacjonował w sieci szczepienie na COVID-19. Znana aktorka w wulgarny sposób skomentowała jego wpis

Ciała dwóch mężczyzn wyłowione w Gdyni. Byli poszukiwani od 23 grudnia

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości