Gwiazdy

Krótka piłka z Piotrem Czaykowskim. Jak pozbył się kompleksów i jakie było jego najdziwniejsze zlecenie modelingowe?

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Mateusz Hładki
Krótka piłka z Piotrem Czaykowskim

Piotr Czaykowski jest znanym modelem, który zrobił światową karierę. Pracował m.in. dla Giorgio Armaniego, duetu Dolce&Gabbana czy marki Brunello Cucinelli. Widzowie TVN znają go z udziału w programie "Azja Express". Jaki jest prywatnie?

W domu Piotra Czaykowskiego

Piotr Czaykowski bez wątpienia osiągnął sukces w świecie mody. Chodził po wybiegach najsłynniejszych projektantów i ma na swoim koncie wiele kampanii reklamowych. Od kilku lat prowadzi własną agencję modelingową. Choć jest popularny w mediach, to rzadko mówi o prywatności. Mateusz Hładki odwiedził Piotra w jego domu, by lepiej go poznać.

W ramach cyklu "Krótka piłka" reporter Dzień Dobry TVN zadał mu kilkanaście konkretnych pytań. Dowiadujemy się więc, że Czaykowski codziennie rano je owsiankę i pije kawę z mlekiem owsianym lub sojowym, a w jego mieszkaniu znajduje się wyjątkowy obraz.

- Mój ulubiony przedmiot to obraz Paula Bika, który jest wybitnym artystą, człowiekiem renesansu. To był kiedyś bardzo znany i utalentowany make-upista. W pewnym momencie przestał malować ludzi i zaczął tworzyć obrazy. To jest jeden z jego pierwszych - powiedział Piotr Czaykowski.

Model przed laty miał okazję pracować z samym Giorgio Armanim. Przekonał się, jaki słynny projektant jest prywatnie. - Trochę sztywny, ale muszę przyznać, że jak się uśmiechnie, to absolutnie wszystko mija i jest najsympatyczniejszym człowiekiem na świecie - podkreślił.

Czaykowski o karierze w modelingu

Piotr miał 18 lat, gdy został modelem, ale jego kariera nabrała tempa dopiero, gdy skończył studia. Najlepiej pracowało mu się we Włoszech, jednak często wyjeżdżał na kontrakty do Azji. Jakie było najdziwniejsze zlecenie, które musiał wykonać?

- W Pekinie zostałem zatrudniony na pokaz mody Dolce&Gabbana, który okazał się czymś innym. Po prostu byłem asystentem w sklepie i nosiłem torby najbogatszym klientom, którzy zostali zaproszeni na wyprzedaż - wyznał Czaykowki.

Piotr bardzo dba o swoją sylwetkę. Chodzi na siłownię sześć razy w tygodniu, a oprócz tego pływa i jeździ na rowerze. Dzięki temu pozbył się kompleksów. - Wszystko, czego nie lubiłem, wytrenowałem - powiedział.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości