Gwiazdy

Paweł Małaszyński prosi fanów o pomoc. Ktoś ukradł mu tożsamość. "To nie ja!"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Facebook
Paweł Małaszyński

Paweł Małaszyński zwrócił się do fanów z prośbą, by uważnie przyglądali się działaniom podejmowanym w sieci. Aktor padł bowiem ofiarą oszusta, który wykorzystuje jego nazwisko w mediach społecznościowych, by inicjować rozmowy z innymi użytkownikami Facebooka. Osoba podszywająca się pod gwiazdora zdążyła już wysłać dziesiątki wiadomości. - Podejmuje próby pisania do moich dobrych znajomych i członków rodziny - ostrzega poszkodowany.

Paweł Małaszyński na celowniku oszusta. Aktor apeluje do fanów

Paweł Małaszyński prowadzi w mediach społecznościowych dwa oficjalne profile - jeden na Instagramie, drugi na Facebooku. To właśnie za ich pośrednictwem kontaktuje się ze swoimi fanami, informuje o nowych przedsięwzięciach i wyzwaniach zawodowych oraz dzieli się momentami z życia prywatnego - zdjęciami z żoną lub innymi członkami rodziny.

Okazuje się jednak, że to nie są jedyne konta "sygnowane" nazwiskiem sławnego aktora. Ktoś zapragnął wejść w jego skórę i ukraść mu wirtualną tożsamość, wykorzystując wizerunek i popularność do inicjowania rozmów oraz wyłudzania danych od innych użytkowników wspomnianych platform.

Polscy aktorzy i aktorki

"W jakimś sensie byliśmy na siebie skazani"
"W jakimś sensie byliśmy na siebie skazani"Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Paweł Małaszyński dosadnie zareagował na dochodzące do niego wieści o fake'owym profilu na Facebooku. Jednocześnie podkreślił, że nie ma nic wspólnego z wysyłanymi przez oszusta wiadomościami.

- Nigdy nie komentuję bzdur na mój temat, (...) ale w tym momencie muszę to zrobić, bo dostaję w tej sprawie coraz więcej informacji od Was i pytań, czy to ja. Zatem informuję wszystkich zainteresowanych - profil ze zdjęć nie jest mój. To nie ja! - zaznaczył aktor.

Oszust podszywa się pod Pawła Małaszyńskiego

Paweł Małaszyński wydał w tej sprawie oficjalny komunikat, w którym przestrzega fanów przed działaniami internetowych fałszerzy oraz wyłudzaczy. Poprosił też, by użytkownicy Facebooka pomogli mu w likwidowaniu nieprawdziwych kont z jego nazwiskiem.

- Możecie je śmiało zgłaszać jako fake'i, co czynicie i za co jestem wdzięczny. (...) Doszło do tego, że osoba podszywająca się pode mnie podejmuje próby pisania do moich dobrych znajomych i członków rodziny, (...) co widzicie na screenie zamieszczonym poniżej - poinformował.

Komentarze internautów, które pojawiły się pod oświadczeniem, potwierdziły słowa aktora. - Dostałam zaproszenie z tego profilu. (...) Niestety otrzymałam wiadomość i proszono mnie o zresetowanie hasła na Facebooku i oczywiście "kliknij w link". (...) I ta osoba prosi o numer telefonu, mój prywatny - piszą fani.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Facebook

Źródło zdjęcia głównego: Jakub Kamiński/East News

Pozostałe wiadomości