Gwiazdy

Wyjątkowy jubileusz Oliviera Janiaka: "W Co za tydzień poznałem żonę. Zrzuciła mnie wtedy z pantałyku w 3 sekundy"

Gwiazdy

"Co za tydzień" jest jednym z najdłużej goszczących na antenie TVN programów. Ruszył w 2001 r. i do tej pory nakręcono już 1000 odcinków. Od początku prowadzi go Olivier Janiak. Jak wspomina 20 lat pracy? Co zawdzięcza programowi? Dziennikarza gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

"Co za tydzień" - 20 lat programu

"Co za tydzień" to jeden z pierwszych programów w polskiej telewizji, który ze swoimi kamerami zaczął zaglądać za kulisy wielkich wydarzeń. Pokazuje od kuchni, jak wyglądają m.in. ważne premiery, przygotowania do pokazów mody czy najciekawsze plany filmowe.

Jego pomysłodawczynią była Sandra Walter, a gospodarzem został Olivier Janiak, który prowadzi "Co za tydzień" do dnia dzisiejszego, czyli już ponad 20 lat.

- To kawał mojego życia tak naprawdę. W programie nauczyłem się nie tylko dziennikarstwa i otwartości na drugiego człowieka, ale poznałem też mnóstwo przyjaciół, z którymi do dziś mamy mocne relacje - powiedział Olivier Janiak.

Dodał także, że dzięki pracy poznał także swoją żonę, Karolinę Malinowską. - Robiłem z nią wywiad. To był pokaz Arkadiusa, chyba w 2002 r. w Łazienkach. Ona była wielką gwiazdą światowych wybiegów i taki stremowany podszedłem do niej, żeby z nią porozmawiać, a ona powiedziała: "Nie teraz". Pomyślałem: "Co za dziewczyna?! Po prostu zrzuciła mnie z pantałyku w 3 sekundy" i gdzieś tam się wszystko zaczęło - zdradził dziennikarz.

Oliwier Janiak nie ukrywał, że początki nie były dla niego proste i miałby dla siebie sprzed 20 lat kilka rad. - Powiedziałbym: "wrzuć na luz, wrzuć myślenie, nie ucz się na pamięć, obserwuj to co jest dookoła, bądź czujny, nie stresuj się niepotrzebnie i bądź otwarty na ludzi".

"Co za tydzień" zapoczątkował także inne projekty Oliviera Janiaka, m.in. "Kalendarz Dżentelmeni", dzięki któremu udało się zrobić wiele dobrego. - Gdyby nie praca w programie, to nie miałbym takich kolegów, ani możliwości, więc to wszystko jest niezwykłe - przyznał dziennikarz.

Podziękował też swoim współpracownikom, którzy tworzą z nim "Co za tydzień", a także widzom. - Bez was ten program w ogóle by nie funkcjonował - stwierdził.

"Projekt plaża" 2021

Od kilku lat Olivier Janiak prowadzi też cykl "Projekt plaża". W tym roku dziennikarz także wyruszy nad polskie morze. Pojawi się m.in. w Świnoujściu (9-11 lipca), Dziwnowie (16-18 lipca), Międzyzdrojach (23-25 lipca), Kołobrzegu (30 lipca-1 sierpnia), Darłowie (6-8 sierpnia) i Krynicy Morskiej (13-15 sierpnia). - Przybywajcie, mamy dla was mnóstwo atrakcji sportowych - zwrócił się do widzów Olivier.

>>> Zobacz także:

Anna Dereszowska pierwszy raz o trzeciej ciąży. "To trudny moment dla dzieci, które już mamy w rodzinie"

"To było okupione bardzo dużym bólem". Klaudia Halejcio o trudach macierzyństwa

Zofia Zborowska-Wrona aż rok przygotowywała się do ciąży. Przeszła długą drogę, żeby być mamą

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości