Gwiazdy

Znana pisarka podbija polską scenę. "Śpiewałam odkąd pamiętam"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Znana pisarka spełnia swoje marzenia muzyczne
Znana pisarka spełnia swoje marzenia muzyczneDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Olga Kordys-Kozierowska od jakiegoś czasu spełnia się jako wokalistka. Znana pisarka tworzy muzykę i występuje pod pseudonimem Oyka. Na scenie Dzień Dobry TVN zaprezentowała swój debiutancki singiel "Sopot".

Olga Kordys-Kozierowska debiutuje w muzyce

Olga Kordys-Kozierowska to polska dziennikarka biznesowa, działaczka społeczna, mówczyni, pisarka i mentorka, której wielką pasją jest śpiewanie. - Śpiewałam odkąd pamiętam. Tata mnie nagrywał na stare kasety. (...) Sama dla siebie śpiewałam i chciałam to robić, naprawdę. (...) Moja nauczycielka ze szkoły podstawowej namówiła rodziców, żeby wysłali mnie do szkoły muzycznej - opowiadała.

Mimo wykształcenia muzycznego, Olga Kordys-Kozierowska jednak nie zdecydowała się na rozwój scenicznej kariery. Dopiero po latach postanowiła wrócić do swojej pasji. - Miałam poważne powikłanie po koronawirusie i przestałam chodzić. Zadałam sobie pytanie couchingowe, czego żałowałabym na łożu śmierci i wiedziałam, co to było. Tak kocham śpiew, że wystarczyło mi robienie tego w zaciszu domu - dodała.

Oyka w piosence "Sopot"

Olga Kordys-Kozierowska występuje pod pseudonimem Oyka. Artystka tworzy muzykę łączącą folk, jazz i alternatywny pop, co sama określa mianem hygge-folku, nawiązując do duńskiego słowa oznaczającego szczęście i wewnętrzną harmonię. - Zaczyna mnie kręcić różna muzyka, ale mam w sobie zgodę, żeby płynąć z tym, co się pojawia - powiedziała Olga Kozierowska w Dzień Dobry TVN.

Wokalistka wystąpiła na scenie Dzień Dobry TVN i zaprezentowała swój debiutancki singiel "Sopot". Utwór powstał we współpracy artystki z Leskim.

Oyka w piosence „Sopot”
Oyka w piosence „Sopot” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości