Gwiazdy

Gwiazdy o sile przyjaźni. Michał Koterski: "Kiedy byłem na dnie i nikt z show biznesu nie chciał splunąć w moją stronę, oni byli przy mnie"

Gwiazdy

Tomasz Urbanek/East News

Przyjaźń dla wielu osób jest najważniejszą relacją w życiu, opartą na szczerości, lojalności, zaufaniu, akceptacji i zrozumieniu. To wspólnota doświadczeń i możliwość polegania na sobie w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Swoimi historiami w Dniu Przyjaciela podzielili się z nami aktorzy Zosia Zborowska i Michał Koterski oraz dziennikarka Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk.

Michał Koterski o przyjaciołach: "Byli ze mną w najtrudniejszych chwilach"

Zdaniem aktora, przyjaźń wymaga ciężkiej pracy. Z własnego doświadczenia wie, iż prawdziwe jest powiedzenie, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie.

- Rzeczywiście ja w tej biedzie poznałem, kto stał przy mnie w najtrudniejszych momentach życia. Przyjaciel to jest ten, kto stoi przy tobie nie wtedy, gdy jest dobrze, ale wtedy, kiedy jest bardzo źle - mówi aktor.

Czy obecnemu od dziecka w show biznesie Michałowi trudniej było znaleźć prawdziwego przyjaciela? Zweryfikował to kryzysowy dla niego moment, kiedy jako młody, niespełna 30-letni człowiek, znalazł się na szczycie, a potem z niego spadł.

- Spadłem z samej góry, z różnych powodów. Wcześniej wszyscy byli dookoła mnie i każdy chciał się w cieple mojej sławy się ogrzać - od znanych i lubianych po mniej znanych i lubianych. Wtedy okazało się, że tych przyjaciół pozostało niewielu, do policzenia na palcach jednej ręki, a konkretnie dwóch. W tę sobotę idę do jednego z nich na urodziny, a w piątek jeden z nich przyjeżdża do mnie na spektakl i jest chrzestnym mojego syna. Wtedy rzeczywiście poznałem, co to znaczy wielka przyjaźń i do dzisiaj mnie to rozczula. Wiem, że to są ludzie, na których zawsze mogę liczyć, cokolwiek by się nie stało. Kiedy straciłem wszystko, byłem na dnie, nie miałem złotówki i nikt z tzw. show biznesu nie chciał splunąć w moją stronę, bo było już to niemodne - a z dnia na dzień tak się zadziało - to oni byli zawsze przy mnie. Opiekowali się i wspierali, nawet myślę, że nie było widoków, że cokolwiek ze mnie zostanie, a oni byli ze mną w tych najtrudniejszych chwilach. Za to ich kocham - podkreśla Michał Koterski w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl

Do najważniejszych cech u przyjaciół zalicza wytrwałość i cierpliwość.

- Jestem człowiekiem uzależnionym, a wtedy byłem w piekle uzależnienia. Do takiej osoby, jak ja, trzeba było mieć niezwykłą cierpliwość, miłość i zrozumienie. Jedyne, co można było zrobić, to czekać na cud i ten cud się w moim wypadku wydarzył. Kiedy niedawno mój przyjaciel przyszedł na spektakl, po zakończeniu łzy mu leciały, mimo że to była komedia. Mówi: "słuchaj, tak mnie to poruszyło, bo myślałem, że ty nie dożyjesz takich dni, gdy byłeś w kryzysie". Za każdym razem płacze na moich występach i czuje dumę. To jest niesamowite - opowiada Misiek.

Zosia Zborowska - Wrona o przyjaźni: "Najważniejsze jest zaufanie i zrozumienie"

Jak podkreśla aktorka, przyjaźń nie jest czymś szybkim. To jest coś, co się wypracowuje latami: relacje i poleganie na sobie w trudnych momentach. Teraz, kiedy jest w ciąży, przyjaźń zdefiniowała się jej na nowo.

- Najważniejsze jest zaufanie, zrozumienie, wyciągniecie ręki jako pierwsza i przyznanie się do błędu. Jeżeli się komuś sprawiło przykrość, to przeprosić - wylicza Zosia. Według niej, znalezienie prawdziwego przyjaciela jest trudne.

- Czasem się okazuje, że po latach drogi się rozchodzą, to też jest naturalne i normalne, bo ludzie się zmieniają. W show biznesie mam parę bardzo bliskich mi osób. Czy to są moje przyjaciółki? Przyjaciele to ludzie, których znam po 10, 15, 20 lat. Natomiast bliskie osoby w show biznesu, może za kilka lat będą moimi przyjaciółmi. W każdym zawodzie masz fajnych ludzi i szuje - śmieje się aktorka.

Sandra Hajduk o przyjaźni w show biznesie

W ocenie dziennikarki przyjaźń jest jednym z najważniejszych uczuć, jakie towarzyszą człowiekowi w jego ziemskiej wędrówce.

- Przyjaźń jest dla mnie bardzo ważna, ale musi być prawdziwa - podkreśla Sandra. Czy dziennikarka zajmująca się show biznesem przyjaźni się z kimś z tej branży? - Jest jedna gwiazda, którą mogę nazwać bardzo bliską mi osobą, to Ewa Minge.

Zdaniem naszej rozmówczyni, przyjaźń w show biznesie jest zdecydowanie trudniejsza . -Trzeba mocno poznać drugą osobę, mocniej, niż osobę spoza show biznesu, żeby zaufać, nie podejrzewać o niecne zamiary, że próbuje skorzystać na tym, że pracujesz w show biznesie. Ale myślę, że może być równie prawdziwa i każdemu takiej relacji w tym trudnym i nie zawsze prawdziwym świecie życzę - podsumowuje Sandra Hajduk.

Zobacz też:

Misiek Koterski w świecie disco polo. Co łączy go z zespołem The Strings?

Zosia Zborowska-Wrona i Ola Domańska sprzeciwiają się hejtowi w sieci. "Po raz kolejny zostałyśmy ocenione przez pryzmat naszego wyglądu"

Joanna Kulig zagra główną rolę w nowym serialu. O czym będzie "Pajęczyna"?

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: Karolina Kalatzi

Pozostałe wiadomości