Nowa poczekalnia dla dzieci chorych onkologicznie. "To zasługa superbohatera Oliviera Janiaka"

Autor:
JM
Źródło:
mat. prasowe
Mural na budynku przychodni dla dzieci.

Dzięki akcji charytatywnej "Magiczne promyki" zainicjowanej przez Oliviera Janiaka, przy udziale Fundacji TVN, pacjenci Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie zyskali nową przestrzeń wyposażoną w dziecięce zabawki i książki. Uroczyste otwarcie nowej poczekalni nastąpi 1 czerwca 2023 roku.

Dotychczas dzieci chore onkologicznie, czekające na nierzadko nieprzyjemne badania i zabiegi, miały do dyspozycji jedynie niewielką, ubogo wyposażoną przestrzeń. Dzięki inicjatywie prezentera TVN Oliviera Janiaka i wspólnej pracy artystów, aktorów, dziennikarzy, projektantów oraz instytucji – Fundacji TVN i firmy Amazon, w Dzień Dziecka mali pacjenci Narodowego Instytutu Onkologii przy ul. Wawelskiej 15/B w Warszawie dostają do dyspozycji widną, przestronną i klimatyzowaną poczekalnię pełną dziecięcych zabawek i książek. A wszystko to z pięknym widokiem za oknem.

Olivier Janiak zaangażował się w akcję charytatywną

– To fantastyczny dzień dla naszych pacjentów, ich opiekunów, dla personelu medycznego. Mamy piękną poczekalnię, z dużym oknem na świat, a za nim kwiaty, motyle, drzewa. Dzieci mają wygodne miejsca do siedzenia, mogą czytać książki, bawić się zabawkami. To wszystko bardzo ważne w ich terapii. To zasługa superbohatera Oliviera Janiaka, Fundacji TVN i firmy Amazon – mówi profesor Lucjan Wyrwicz, kierujący Kliniką Onkologii i Radioterapii szpitala przy ul. Wawelskiej 15 w Warszawie.

– Ogromnie się cieszę się, że udało nam się wraz z firmą Amazon, pod okiem Oliviera Janiaka i prof. Lucjana Wyrwicza, otworzyć nieduże, ale bardzo ważne miejsce dla chorych dzieci. Mali pacjenci muszą mieć dobre, przyjazne warunki szpitalne, bo tu spędzają dużo czasu. Ta poczekalnia to miejsce pełne dobrych emocji, wspaniałych uczuć dzieci, rodziców, personelu medycznego, a dzisiaj jest także piękne i przyjazne – mówi Katarzyna Kolenda-Zaleska, Prezeska Fundacji TVN.

Poczekalnia dla dzieci chorych onkologicznie

Projekt nie powiódłby się bez ogromnego wsparcia finansowego i merytorycznego, jakie w ramach partnerstwa z Fundacją TVN zapewniła firma Amazon. Na remont i modernizację poczekalni dla dzieci w szpitalu przy ul. Wawelskiej 15 Amazon przekazał 150 000 euro, a łączny koszt inwestycji wyniósł około 800 000 złotych. Firma uruchomiła także „Kindlotekę” dla małych pacjentów. Dzięki niej dzieci mogą czytać ulubione książki na czytnikach Kindle oraz grać w gry edukacyjne na tabletach. Na co dzień wielu pracowników Amazona angażuje się w ramach wolontariatu w projekty charytatywne i wspiera ważne inicjatywy społeczno-zdrowotne.

– Inicjatywy skierowane do dzieci są nam szczególnie bliskie, a z Fundacją TVN już nie pierwszy raz połączył nas wspólny cel. Chcemy wspierać małych pacjentów, tworząc dla nich jak najlepsze warunki i sprawiając, aby miejsce, w którym przebywają było kolorowe i przyjazne. Nasi wolontariusze z pewnością będą tu częstymi gośćmi – mówi Barbara Krystosiak, Community Relations Manager z Amazon.

Zobacz także:

Autor:JM

Źródło: mat. prasowe

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości