Gwiazdy

Danuta Stenka i Piotr Głowacki zatrwożeni zaginięciami w Polsce. "Dotykaliśmy spraw, które są niewidzialne"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Danuta Stenka i Piotr Głowacki – obecni w „Nieobecnych”
Danuta Stenka i Piotr Głowacki – obecni w „Nieobecnych” Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Wielkimi krokami zbliża się finał drugiego sezonu serialu "Nieobecni". Po dziesięciu emocjonujących tygodniach widzowie poznają odpowiedź na pytanie: Czy Elżbieta (Danusia Stenka) odnajdzie zaginioną córkę Kasię? Dowiemy się także, co dalej ze związkiem Filipa (Piotr Głowacki) i Mili.

"Nieobecni" - o czym jest serial?

"Nieobecni" to serial w ofercie Playera, który inspirowany jest najgłośniejszymi zaginięciami w naszym kraju. Danuta Stenka wcieliła się w rolę Elżbiety Zawady, szefowej Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych. Kiedy innych ponoszą emocje, grana przez aktorkę postać zachowuje zimną krew.

- Pokazywaliśmy w drugiej części, że ludzie, którym zaginęli bliscy, czekają do końca. Pokoje dzieci często zostają niezmienione - mówiła Danuta Stenka.

Piotr Głowacki wciela się natomiast w rolę Filipa Zachary, podkomisarza z Centrum Poszukiwania Osób Zaginionych, który ma zespół Aspergera.

- Dotykamy ważnych spraw, takich, które są niewidzialne. Niewidzialne są osoby, którym zaginęli wiele lat temu dzieci, ale niewidzialni też są ludzie w spektrum - przyznał aktor.

Piotr Głowacki i jego wyzwanie w "Nieobecnych"

Piotr Głowacki starał się podejść do swojej roli z niezwykłą delikatnością i wrażliwością. Długie przygotowania do roli zaowocowały świetnie odegraną rolą. Także aktor wydaje się być zadowolony z finałowego obrazu.

- To jest niezwykła szansa w próbie bycia w spektrum. Filip nie potrafi kłamać. Osoby w spektrum mają takie głębokie poczucie uczciwości i spełniania się w zasadach. Miałem szansę doświadczyć świata, gdzie człowiek zmuszony jest wręcz postępować zgodnie z zasadami. Widać wtedy jak często człowiek je łamie. Przywykliśmy, że małe kłamstewka i przemilczenia to normalność - opowiadał Piotr Głowacki.

- Do mnie doszło, że prawdę mówi się łatwo. Kiedy kombinujemy zaczynamy przemyśliwać konsekwencje. To nas oczywiście kosztuje, bo ludzie tego nie chcą. Mówisz coś, co wszyscy wiedzą, ale nie chcą zdawać sobie z tego sprawy - dodał.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: East News

Pozostałe wiadomości