Natalia Nykiel i jej nowe życie w Portugalii

Natalia Nykiel to popularna polska wokalistka, która na początku września ogłosiła fanom, że wyrusza w podróż do Portugalii. Chcę się tam skupić na nauce. Jak sobie tam radzi? Czy to prawda, że zawiesiła karierę na czas nauki? I czy chciałaby podbić latynoski rynek muzyczny?

Sukces na polskim rynku

Natalia Nykiel choć ma dopiero 24 lata na polskim rynku muzycznym odniosła spektakularny sukces. Wyróżnia się własnym, charakterystycznym brzmieniem i oryginalnym wizerunkiem. Artystka odnalazła się w mocno elektronicznej stylistyce. Wbrew temu, co piszą aktualnie media, Natalia nie zawiesiła kariery. Przez kilka miesięcy po prostu nie gra koncertów.

Na podbój Lizbony

Natalia Nykiel na początku września wyjechała do Lizbony, gdzie studiuje dziennie Kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej i Karaibów w Lizbonie. Co więcej, artystka planuje w najbliższym czasie wyprawę do Ameryki Łacińskiej. Chciałaby więcej dowiedzieć się o tamtej części świata. Natalia intensywnie uczy się języka hiszpańskiego.

Śpiewając po hiszpańsku, mam wrażenie, jakbym wkładała w to jeszcze więcej emocji, niż zwykle. Przez samą melodię języka. Ma jakąś niezwykłą energię.

- przyznaje artystka.

Minialbum „Origo”

Artystka odkąd wyjechała na studia do Lizbony rzadko udzielała się w mediach społecznościowych. W piątek 15 listopada zaskoczyła swoich fanów i bez żadnej zapowiedzi wydała mini album. Jest to zupełnie nowy materiał, na którym Natalia zachwyca artystyczną świeżością, pewnością siebie i eksperymentalnym brzmieniem.

Kocham niespodzianki, myślę, że moi fani też je lubią. Taki był zamysł na tę Epkę.

- przyznała artystka w DDTVN.

„Origo” to mini album składający się z pięciu utworów. Jest to zapis wewnętrznych przemian Natalii, która wyrusza w podróż do swoich korzeni. Znajdziemy tam elementy polskiego folkloru.

Warto dodać, że część nagrań odbyła się w Electric Feel Studios w Kalifornii.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości