Gwiazdy

Natalia Kukulska zaskoczyła fanów - niespodziewanie wydała mini album. "Postanowiłam nie gadać, tylko zrobić"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Natalia Kukulska z niespodziewaną premierą

Natalia Kukulska lubi zaskakiwać swoich fanów. W piątek, 24 września niespodziewanie ukazała się EP-ka z czterema nowymi utworami. Jedną z piosenek artystka zaprezentowała także na naszej scenie.

Natalia Kukulska wydała mini album

Fani Natalii Kukulskiej z pewnością cieszą się na wieść o nowej płycie. Jak się okazało, wokalistka w tajemnicy przed wszystkimi wydała mini album pt. "Jednogłośna". Dlaczego dopiero teraz dzieli się tą radosną nowiną? - W dobie kiedy tak dużo robi się tych zapowiedzi i strategii, co pokazać, co odsłonić, ja postanowiłam nie gadać, tylko zrobić. Z moim kolegą muzykiem zrobiłam tę płytę muzycznie, a teksty są autorskie - powiedziała.

W tym roku i Natalia ma powody do świętowania. Mija właśnie 25 lat od wydania pierwszej, "dorosłej" płyty "Światło". Nowa Ep-ka jest więc małym podsumowaniem dotychczasowych działań, a także zapowiedzią 16. solowego albumu w dorobku piosenkarki.

Dużo się dzieje, po tylu latach mogę stwierdzić, że kocham swój zawód, muzykę i kocham otwierać nowe przestrzenie. Ta moja droga od płyty "Światło", myślę, że to ewolucja. Sięgałam do takich gatunków, dźwięków, brzmień i muzyków, którzy mnie zainspirują do tego, żeby siebie odkrywać na nowo, żeby nie było stagnacji. Po 25 latach od płyty "Światło" stwierdziłam, że może lepiej nagrać cos nowego niż siebie podsumowywać. Chociaż z drugiej strony, wracając do tych 11 płyt po drodze, myślę, że ten album ma w sobie esencję muzyczną moich wielu różnych podróży muzycznych. Może trochę bardziej popowa, może bliższa początkom. Nie brakuje jednak brzmień elektronicznych

 – wyznała w Dzień Dobry TVN.

Sztuka kochania siebie

W czterech autorskich piosenkach Natalii wychwycić można wiele autorefleksji. Artystka śpiewa bowiem o polubieniu siebie, a także o długiej drodze do samoakceptacji.

- Staram się przyjaźnić sama ze sobą. Sztuką samoakceptacji jest jednak odpuszczenie sobie wielu wymagań wobec siebie i ambicji. Mną często ambicja kierowała, chciałam sobie coś udowodnić, również z takich powodów, że miałam dużo tzw. obciążeń związanych z moją przeszłością, rodzicami, moim dziecięcym śpiewaniem. Cały czas miałam poczucie, że muszę coś udowodnić. Ja wolę się napracować i zrobić coś na własnych warunkach, z pasją, niż coś odhaczyć - stwierdziła wokalistka.

Jesteście ciekawi nowych piosenek Natalii? Jedną z nich artystka zaśpiewała na scenie Dzień Dobry TVN. Posłuchajcie sami.

Natalia Kukulska w utworze "Jednogłośna"
Natalia Kukulska w utworze "Jednogłośna" Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości