twórczość

  twórczość

  Andrzej Piaseczny szturmem podbił polską scenę muzyczną. Jego piosenki nuciła cała Polska, a bilety na koncerty sprzedawały się jak świeże bułeczki. W tym roku wokalista obchodził 50. urodziny i z tej okazji postanowił wydać płytę "50/50". Co myśli o swoim sukcesie, karierze i jak wygląda proces tworzenia? Na te pytania muzyk odpowiedział dziennikarce programu UWAGA! TVN.

  Paulina Młynarska opublikowała w mediach społecznościowych archiwalne rodzinne zdjęcie, a także nawiązała do nieprzychylnych komentarzy dotyczących krytycznego spojrzenia na twórczość ojca. Dziennikarka jasno zakomunikowała: "Wiem na pewno, że gdziekolwiek teraz jest mój ojciec, cieszy go, że mam własne zdanie i kombinuję po swojemu niezależnie od tego co o ludzie gadają".

  Konwisarstwo to jeden z popularnych wymarłych zawodów. Uprawiane było już w czasach średniowiecznych i wymagało zręczności oraz talentu artystycznego. Dlatego warto się przekonać, czym zajmowali się konwisarze.

  Niezwykłe stoły z kolorowymi elementami żywicy to zasługa pana Amadeusza Kotrysa. Mężczyzna zainspirowany jednym z projektów znalezionym w sieci postanowił sam wykonać podobny mebel. Pierwsze doświadczenia z deskami i barwnikami niespodziewanie zamieniły się w wielką pasję. Obecnie Amadeusz wykonuje profesjonalne stoły dla znajomych. Nam zdradził, na czym polega jego praca.

  Julia Bui Ngoc to tancerka, rzeźbiarka, choreografka, reżyserka, a jej siostra Mai - operatorka kamery, reżyserka filmowa i architektka. Ich tata - Mistrz Nam - pochodzi w Wietnamu, one wychowywały się we Francji, natomiast swoje życie związały z Polską. Razem tworzą filmy, a ich prace były wielokrotnie nagradzane. Zaprosiliśmy je do Dzień Dobry TVN, aby powiedziały nam o swojej twórczości. Skąd czerpią inspiracje? Jakie mają plany związane z filmem? Jaki wpływ na ich życie miał ojciec? Dlaczego Marcin Prokop uciekłby z randki z jedną z sióstr? ;)

  Janina Kraupe-Świderska to polska malarka współczesna. Dlaczego uważa, że do twórczości potrzebna jest artyście samotność? Oprócz malarstwa Janina Kraupe ma wiele innych pasji, między innymi stawia horoskopy i wykłada na Akademii Sztuk Pięknych. Czy lubi dzisiejszą młodzież? Czego się od nich uczy?