Gwiazdy

Najlepiej wykształcone gwiazdy. Kto dorobił się doktoratu?

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Anna Kalczyńska, Martyna Wojciechowska, Małgorzata Rozenek

Anna Kalczyńska, Małgorzata Rozenek, Maciej Sthur - gwiazdy nie tylko lśnią na ekranie, ale również brylują w świecie nauki. Niektórzy mogą pochwalić się naprawdę imponującymi dyplomami. Kto jest prawdziwym tytanem intelektu?

Wykształcenie gwiazd TVN

Anna Kalczyńska, prowadząca Dzień Dobry TVN w parze z Andrzejem Sołtysikiem, wielokrotnie rozmawiała z francuskimi gwiazdami w ich ojczystym języku. Nic w tym dziwnego - jest absolwentką lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim, kształciła się również w zakresie dziennikarstwa w Bostonie oraz ukończyła studia podyplomowe w Kolegium Europejskim.

Omena Mensah również ma się czym pochwalić w kwestii wykształcenia. Popularna prezenterka ukończyła zarządzanie oraz podjęła studia doktoranckie w prestiżowej Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jej zainteresowania naukowe dotyczyły problemów Afryki Subsaharyjskiej.

Na studia doktoranckie zdecydowała się również Małgorzata Rozenek-Majdan, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Choć ostatecznie nie doprowadziła do obrony, to nie wyklucza, że powróci do tego projektu. A jeśli już zdecyduje się tym zająć - z pewnością będzie perfekcyjnie!

- Jestem przekonana, że jeszcze obronię doktorat - mówiła w rozmowie z dziennikiem "Fakt". - Niektórzy seniorzy idą na Uniwersytet Trzeciego Wieku, to ja też mogę. Temat oczywiście będzie taki sam, jaki zgłosiłam wcześniej, czyli "Stosunki majątkowe między małżonkami". Radosław bardzo mnie namawia, żebym to zrobiła - podkreślała.

Martyna Wojciechowska nie zdecydowała się na doktorat, jednak podróżniczka może pochwalić się prestiżowym tytułem MBA, który zdobyła w 2005 roku.

Kim z zawodu są gwiazdy

Z pewnością nikt nie ma wątpliwości, że Magda Gessler to prawdziwa artystka. Co więcej, ma na to twarde dowody - gospodyni "Kuchennych Rewolucji" studiowała malarstwo w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych św. Ferdynanda w Madrycie. Tę samą uczelnię ukończył m.in. słynny projektant Oscar de la Renta.

Pośród gwiazd sceny i ekranu niektórzy także decydują się na karierę naukową. Doktoraty obronili m.in. aktor Maciej Stuhr czy śpiewający bracia Golec. Oczko wyżej postanowiła też wejść stylistka Joanna Horodyńska, która przygotowywała doktorat na temat języka używanego w telewizji.

Zobacz wideo: Lawinowy wzrost sprawdzianów w szkołach

Lawinowy wzrost sprawdzianów w szkołach
Lawinowy wzrost sprawdzianów w szkołach Źródło: Dzień Dobry TVN
Uczniowie są przeciążeni nauką. Mają kilka sprawdzianów i kartkówek tygodniowo. Co należy zmienić w systemie edukacji?

Zobacz też:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: K. Pikilikiewicz, M. Grochowski, P. Wodzynski / East News

Pozostałe wiadomości