doktorat

    doktorat

    To dopiero piąty rok Macieja Oksztulskiego na Uniwersytecie w Białymstoku. Większość studentów w tym czasie kończy studia magisterskie. Ale nie on. Maciej za chwilę będzie bronił doktorat z prawa międzynarodowego. Z powodu autyzmu, który zdiagnozowano u niego dopiero w wieku 6 lat, aż do 2000 roku nie było z nim żadnego kontaktu. "Największym problemem jest to, żeby zrozumieć, że on ma do powiedzenia znacznie więcej" - powiedział gospodyni cyklu "Zielone Drzwi" Annie Maruszeczko jeden z wykładowców Maćka prof. dr hab. Maciej Perkowski. Jak doktorant wyobraża sobie przyszłość?

    Gratulujemy i podziwiamy! Dr n. med. Mateusz Hołda jest pierwszym Polakiem, który został doktorem nauk, nie będąc jeszcze magistrem! O tym, jak to było możliwe, dlaczego chce zostać lekarzem i czy planuje wyjazd z Polski, opowiedział, w studiu Dzień Dobry Wakacje, Kindze Rusin i Andrzejowi Sołtysikowi.

    Ostatnie miesiące bez wątpienia należały do Sarsy. Jej piosenka „Naucz mnie” została okrzyknięta piosenką lata, a jej fanklub powiększa się z dnia na dzień. Kilka dni temu ukazała się płyta artystki. Jakie są pierwsze recenzje albumu? Okazuje się również, że Sarsa jest również poważną panią muzykolog, która otworzyła niedawno przewód doktorski. Jaki jest tytuł przewodu? Z Sarsą rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

    Izabela Stachowicz pisze doktorat o jaguarach i innych ssakach spotykanych tylko w Ameryce Południowej, dlatego też, na co dzień, mieszka i zbiera materiały do pracy doktorskiej... w Wenezueli! Jak "poluje na jaguary" czy spotkała się już z "dużym kotem" oko w oko i jakie zagrożenia czyhają na nią w Wenezueli?