Gwiazdy

Zaśpiewała na stacji metra, dziś jest gwiazdą o światowym formacie. "To było zupełne szaleństwo"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Występ, który podbił serca ludzi
Występ, który podbił serca ludziDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Charlotte Awbery miała ogromne szczęście - zaprezentowała swoje umiejętności wokalne w miejscu publicznym na prośbę popularnego youtubera. Niewinna zabawa na stacji metra obróciła jej karierę zawodową o 180 stopni. Nagranie trafiło do sieci, a jakiś czas później zebrało miliony odsłon. Nieznana dotąd nikomu piosenkarka zyskała międzynarodową sławę i trafiła do show Ellen DeGeneres. O tym, jak zmieniło się jej życie, opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Ze stacji metra na scenę - niezwykła kariera muzyczna Charlotte Awbery

Był początek 2020 roku, kiedy brytyjski komik Kevin Freshwater zaczepił na stacji londyńskiego metra przechodzącą tuż obok Charlotte Awbery. Mężczyzna nagrywał materiał do najnowszego odcinka swojego internetowego show, w którym prosił napotkane na ulicy osoby o dokończenie słów proponowanych przez niego piosenek. Tego dnia youtuber trafił na istny wokalny brylant.

Freshwater zachęcił nieznajomą, by w podziemiach metra zaśpiewała a cappella i a vista (bez akompaniamentu i bez przygotowania) fragment utworu "Shallow" rozsławionego przez Lady Gagę oraz Bradleya Coopera. Ku jego zaskoczeniu kobieta zrobiła to w pełni profesjonalnie, prezentując piękny głos i muzyczny talent.

- Po prostu szłam na spotkanie z przyjaciółką. Jakiś facet do mnie podszedł, poprosił o dokończenie piosenki i tyle. A potem faktycznie zrobił się z tego viral i tyle rzeczy się zmieniło - komentuje w Dzień Dobry TVN Charlotte Awbery.

Cała sytuacja została nagrana, a filmik zyskał w sieci ogromną popularność. - Liczba moich followersów na Instagramie zaczęła bardzo rosnąć. Zaczęli dzwonić znajomi, dziennikarze i oni mi powiedzieli, że zrobił się z tego taki viral. Ja właściwie nie znałam takiego słowa nawet - wspomina piosenkarka.

Plany muzyczne Charlotte Awbery

Przed niezwykłym, przypadkowym spotkaniem z popularnym youtuberem Charlotte Awbery pracowała jako szoferka i barmanka. Pasję muzyczną realizowała weekendami, śpiewając covery podczas kameralnych imprez w restauracjach. Dzięki krótkiemu popisowi na stacji metra wokalistka zyskała popularność i może dziś spełniać swoje marzenia związane ze sceną.

- To zmieniło moje życie. Leciałam do Nowego Jorku na wakacje. To wideo stało się viralem właśnie w trakcie mojej podróży. Potem poleciałam do Los Angeles, tam trafiłam do Ellen DeGeneres i kiedy wróciłam, było zupełne szaleństwo. Wszyscy prosili mnie, żebym zaśpiewała w ich programach telewizyjnych i radiowych. Zapraszano mnie na różne imprezy - wspomina z perspektywy czasu.

Charlotte Awbery w trakcie pandemii napisała album z własnymi piosenkami. Wokalistka ma nadzieję, że płyta zostanie wydana na początku przyszłego roku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości