Gwiazdy

Monika Brodka o nowym albumie i jego ukrytym przesłaniu. "Wyjść poza utarte role społeczne narzucane na płeć"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Monika Brodka powraca z nową płytą. Promujący ją singiel "Game Change" porusza ważne kwestie roli kobiety w społeczeństwie. Za reżyserię teledysku do utworu odpowiada sama wokalistka, która z odbiorcami chce się podzielić ważnym przesłaniem. Jakim? O tym piosenkarka mówiła w Dzień Dobry TVN.

Nowy album Moniki Brodki

Premiera nowej płyty "Brut" będzie mieć miejsce późną wiosną. Album wyda na całym świecie firma [PIAS] Recordings. Jak przyznaje wokalistka: - To będzie muzyka dla ciała. Co przez to rozumie?

- Płyta jest dużo bardziej energetyczna i rytmiczna, więc ciało będzie mogło trochę bardziej popląsać, gdy będzie nam to dane - zauważa.

Nie jest to jednak jedyne, na czym skupiła się piosenkarka. Jej płyta niesie bowiem jeszcze głębsze przesłanie. Nawiązuje do aktualnej sytuacji kobiet i skostniałych ról społeczno-płciowych.

- Interesuje mnie wątek okołogenderowy. Postanowiłam mieć dwa wizerunki: taki bardziej męski i ultrakobiecy - wyjaśnia Monika Brodka w Dzień Dobry TVN. Nawiązuje do tego zwłaszcza wymowny tytuł promującego krążek singla "Game Change".

- Chodzi o zmianę , by wyjść poza utarte role społeczne, które są narzucane na płeć. Nigdy nie chciałam wejść w tę szufladę, bo nie czułam, że jestem typowo kobiecą panią. Myślę, że jest mnóstwo dziewczyn takich jak ja, kobiet, które nie pasują do ultra sexy wizerunku. I jest też dużo mężczyzn, którzy pielęgnują bardziej kobiecy aspekt swojej natury. Jest w tym jakieś piękno - uważa artystka.

Premiera płyty "Brut"

Monika Brodka przyznaje, że bardzo lubi wyzwania. Nic dziwnego zatem, że nad nową płytą pracowała nie w kraju, lecz za granicą, w Londynie.

- Krajobraz londyński jakoś lepiej kleił się z tym materiałem. Poza tym chciałam spróbować czegoś nowego, pracy z jakiś innym producentem - wyjaśnia zaznaczając, że bardzo lubi "brytyjskie brzmienie".

Niestety, pandemia zweryfikowała plany promocji płyty. Na razie koncertów nie będzie. Czym się obecnie zajmuje wokalistka?

- Wymyślam nowy teledysk - mówi, uśmiechając się tajemniczo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

W pandemii nosimy się na kolorowo? Jak Covid-19 oduczył nas czarno-białego minimalizmu

Pierwszy polski film o sneakerheadach. "Za każdym razem, kiedy wchodzę do garderoby, to sprawia mi radość"

Izabela Janachowska o trendach ślubnych na 2021 rok. Jaką suknię najlepiej wybrać? "Panny młode na początku są nieprzekonane"

Autor: Ola Lipecka

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości