"Nie spodziewałem się, że będzie aż tak fajnie". Miłosz Borycki o wyjątkowej współpracy z zespołem "Śląsk"

Miuosh i "Pieśni współczesne" na ponad 140 osób
Źródło: Dzień Dobry TVN
24 września 2021 roku to data oficjalnej premiery albumu "Pieśni współczesne". Wydawnictwo jest owocem współpracy ponad 140 osób, związanych z polską sceną muzyczną. W Dzień Dobry TVN Miłosz "Miuosh" Borycki zdradził, jak wyglądała praca nad tym wyjątkowym projektem.

Miuosh i jego współpraca z zespołem "Śląsk"

Miłosz "Miuosh" Borycki odwiedził Dzień Dobry TVN, by opowiedzieć o kulisach wyjątkowego projektu, w którego realizację zaangażowało się ponad 140 utalentowanych osób, w tym także członkowie znanego na całym świecie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Niecodzienna współpraca zaowocowała nagraniem płyty zatytułowanej "Pieśni współczesne", która ma szansę trafić w gusta osób w każdym wieku. Przekonał się o tym autor muzyki i wszystkich tekstów utworów, jakie znalazły się na krążku. Artysta już teraz spotyka się z pozytywnymi opiniami na temat efektu swojej pracy.

Reakcje ludzi, ich podejście do tak oryginalnego projektu jest zaskakujące. Dwa lata temu zaprosiliśmy Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" na scenę podczas projektu koncertowego "Scenozstąpienie", który żegnał moje projekty symfoniczne. Wtedy zaproponowałem im współpracę i okazało się, że są bardzo otwarci. To nie tylko świetni wykonawcy, tancerze i muzycy, ale także ludzie. Na tym stadionie zakochaliśmy się w sobie nawzajem

- mówił Miłosz "Miuosh" Borycki. Artysta podkreślił też, że ten gatunek muzyki jest dość odległy od jego standardowej działalności. - Nie jest to rapowy album, to zaskakujące. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak fajnie - wyznał.

Nieprzeciętna współpraca zdolnych muzyków

W nietypowym projekcie wzięli także udział znani i lubiani reprezentanci polskiej sceny muzycznej, między innymi Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek czy duet Kwiat Jabłoni. Miłosz "Miuosh" Borycki określa ich mianem "najjaśniejszych punktów muzycznych w tym kraju". Nie ukrywa, że współpraca z nimi przyniosła mu wiele radości i satysfakcji.

Album "Pieśni współczesne" otwiera wyjątkowy utwór, zatytułowany "Pieśń pierwsza". Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wykonał go w akustycznej aranżacji.

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" w utworze "Pieśń pierwsza". Zobacz wideo:

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" w utworze "Pieśń pierwsza"
Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Justyna Rojek/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości