Hobby

Kobiety tworzą taneczne pocztówki. "Każda z nich ma inną historię"

Hobby

Autor:
Sabina
Zięba
Grupa silnych, roztańczonych kobiet
Dzień Dobry TVNGrupa silnych, roztańczonych kobiet

To silne kobiety, które osiągają sukcesy w tańcu, choć nie zajmują się tym zawodowo. Grupa Dance Avenue Performance Team tworzy taneczne pocztówki polskich miast. Jak do tego doszło? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Monika Grzelak-Rymarczyk, Monika Weiher oraz Paulina Tomiczek.

Taneczne pocztówki z polskich miast

Pomysłodawczynią pocztówek polskich miast była wicemistrzyni świata w salsie, choreografka i coach, Monika Grzelak- Rymarczyk. Idea narodziła się w jej głowie już wiele lat temu, kiedy pracowała przy produkcji filmu "Kochaj i tańcz" i wraz z Mateuszem Damięckim oraz Izą Miko realizowała jako asystentka choreografa zdjęcia nocne.

- Taki piękny był ten wschód słońca i atmosfera nocnych zdjęć była niesamowitym przeżyciem, więc te wieżowce już gdzieś tam zaczęły chodzić w mojej głowie - wspominała Monika Grzelak-Rymarczyk w Dzień Dobry TVN.

Później tancerka podczas robienia teledysku dla hinduskiego rapera poznała ciekawego reżysera, któremu przedstawiła swój pomysł. Postanowili połączyć swoje siły. Zrealizowali taneczną pocztówkę z Gdańska. W tym wideo widać, jak Monika w żółtej kreacji tańczy na środku gdańskiego stadionu oraz dachach tamtejszych wieżowców. Potem postanowiła zaangażować w projekt swoje podopieczne.

Dance Avenue Performance Team

Monika od lat uczy tańczyć. Jest także choreografką grupy Dance Avenue Performance Team, z którą startuje na różnych zawodach. To formacja, w której składzie są kobiety od 25. do 45. roku życia. Nie są zawodowymi tancerkami, lecz matkami, kobietami biznesu, analitykami finansowymi, lekarzami czy nauczycielkami przedszkolnymi. Połączyła ich wspólna pasja i odnoszą w niej niemałe sukcesy. Występowały na wielu międzynarodowych scenach i brały udział w festiwalach. To dla nich odskocznia od codzienności, a także nieustanny rozwój i budowanie pewności siebie.

- Moją misją zawsze był nie tylko taniec, tylko rozwój przez taniec. (...) To generalnie zawsze było moje założenie pedagogiczne - czy przy młodzieży, czy przy dziewczynach - stawianie im nowych wyzwań. Nie słucham tego, jak one mówią: "Nie dam rady". Słyszę, ale zastanawiam się, jak zrobić, żeby dały radę i sobie potem powiedziały: "Mogę". I takich przypadków jest naprawdę wiele. Każda z nich ma inną historię - podkreśliła Monika Grzelak-Rymarczyk.

Występ Dance Avenue Performance Team w Dzień Dobry TVN:

Roztańczony Gdańsk, taneczna Gdynia
Roztańczony Gdańsk, taneczna Gdynia
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości