Gwiazdy

Światła na Maszę Wągrocką. "Niezwykle piękniała, jak grała"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Monika Nasternak, Kinga Burzyńska
Aktorka opowiedziała o swojej zawodowej drodze i planach na artystyczne projekty

Masza Wągrocka znana jest m.in. z filmu "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje". Na stałe związana jest z Teatrem Narodowym, występuje również na deskach teatru Roma. Talent aktorski łączy z muzycznym. O swojej artystycznej drodze opowiedziała w rozmowie z Kingą Burzyńską.

Masza Wągrocka na scenie

Masza Wągrocka stanowczo podkreśla, że jej aktorskim autorytetem jest Dorota Kolak. Aktorka jest wykładowczynią Akademii Muzycznej w Gdańsku, na której studiowała Masza.

- Jakbym miała powiedzieć, co sobie zabrałam z tych zajęć, to styl i osobowość. Ja to chłonęłam jak gąbka i po prostu taka chciałam być - wspominała Masza.

- Ona niezwykle piękniała, jak grała, co nie jest taką codzienną rzeczą. Jakieś wewnętrzne światło się dostaje, nie wszystkim jest to dane - podkreśliła Dorota Kolak.

Wsparciem dla Maszy Wągrockiej jest rodzina. Jej brat Maciej także śpiewa.

- Marta od zawsze była mocno skupiona na tym, czego chce. Jak czegoś chciała, to czasami bardzo pokrętnymi drogami, ale dochodziła do tego. Często potrafiła zmanipulować rodziców - wyznał Maciej Wągrocki.

Pasje Maszy Wągrockiej

Największą pasją aktorki jest teatr. Kinga Burzyńska sprawdziła, jak wyglądają przygotowania do jednego ze spektakli, w których gra Masza.

- Byłem zaskoczony sprawnością Maszy podczas naszego pierwszego przedstawienia, bardzo się go obawiałem, ale jest bardzo sprawną aktorką. Jest elastyczna i sprawia, że wszyscy na scenie grają lepiej - powiedział Paweł Mielewczyk, aktor.

Po dwóch latach na Akademii w Gdańsku postanowiła się przenieść na Akademię Teatralną w Warszawie.

- Nie wszystko za wszelką cenę, to mnie nie interesuje. Chciałabym mieć nosa i mądrze wybierać projekty, które robię. Chciałabym się odważać robić w Polsce kino gatunkowe, odważniejsze projekty - zaznaczyła.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Monika Nasternak, Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości