Gwiazdy

Sebastian Stankiewicz o drodze do sukcesu. "Każdy w mojej rodzinie szanował pracę"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Święto kina niezależnego w Krakowie
Dzień Dobry TVNŚwięto kina niezależnego w Krakowie

Kraków zamienił się w polską stolicę kina niezależnego. A to wszystko za sprawą festiwalu Mastercard OFF Camera. O swojej drodze do aktorstwa opowiedział jeden z jego uczestników, Sebastian Stankiewicz.

Sebastian Stankiewicz o sukcesie

Trwający w Krakowie festiwal to gratka dla wszystkich miłośników kina i nie tylko, bowiem duża część tego wydarzenia jest poświęcona serialom. To także świetna okazja do spotkań z aktorami. Jednym z nich jest Sebastian Stankiewicz, który w rozmowie z Marcinem Sawickim zdradził, jak wyglądała jego droga do sukcesu. Jak wspominał, przez lata nauki w szkole teatralnej imał się różnych zajęć.

- Każdy w mojej rodzinie szanował pracę. Mój dziadek był krawcem i to było niesamowite, jak przykładał się do tego krawiectwa. Nikt z nas nie poszedł w krawiectwo, ale pewne zasady zostały nam przekazane - zdradził aktor. - Czasami szyję, jak to mówimy, na scenie. Nigdy nie miałem planu B, był tylko plan A. Staram się być takim przekaźnikiem - dodał.

Przez lata Sebastian otrzymywał role drugoplanowe. Teraz ta sytuacja ulega zmianie. Obecnie pracuje na planie "Gdzie diabeł nie może tam baby pośle", gdzie gra główną rolę. Podkreślił, że to pierwszy duży - i dwuczęściowy - projekt.

14. edycja festiwalu Mastercard OFF Camera

Tegoroczna edycja rozgrywa się nie tylko w Krakowie, ale również w sieci. Festiwal można śledzić w serwisie Player.pl. Natomiast, aby poczuć prawdziwą atmosferę święta kina, warto udać się do stolicy Małopolski. Tam przygotowano bowiem moc atrakcji: spotkania z twórcami, kina plenerowe czy strefę charakteryzacji oraz warsztaty, które pozwolą uczestnikom poczuć się jak profesjonalni twórcy.

W ramach konkursu głównego przygotowano nagrodę w wysokości 25 tys. dolarów. Przewodniczącym jury jest reżyser Tomasz Wasilewski. Oprócz niego w jurorskich fotelach zasiadają: Lee Magiday - producentka takich hitów jak "Faworyta" oraz Gemma Jackson - projektantka strojów do "Gry o Tron" czy "Dziennika Bridget Jones". 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz w serwisie Player.pl.

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości