Gwiazdy

Wystartowała 15. edycja festiwalu Mastercard OFF Camera. "Każdy chce zobaczyć kawałek prawdziwego kina"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Marcin Sawicki
Rusza Mastercard OFF CAMERA
Rusza Mastercard OFF CAMERA Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Ruszyła kolejna edycja uwielbianego przez publiczność z całego świata festiwalu Mastercard OFF Camera. Inspirujące spotkania z wyjątkowymi gośćmi, projekcje filmów oraz nagrody dla najlepszych twórców to zaledwie część atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy wydarzenia. W Dzień Dobry TVN o kulisach tegorocznego święta miłośników kina opowiedziała reżyser Małgorzata Szumowska.

15. Mastercard OFF Camera - wielkie święto kina

Mastercard OFF Camera to największe święto kina niezależnego w Polsce. W związku z 15. edycją wydarzenia do Krakowa przybyli miłośnicy sztuki filmowej i przedstawiciele kinematografii. Od 29 kwietnia do 8 maja br. będzie można zapoznać się z inspirującymi produkcjami w reżyserii uznanych mistrzów oraz początkujących twórców. Warto jednak podkreślić, że Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera to nie tylko filmy, ale także konkursy z nagrodami.

- Takie kino i takie imprezy teraz mają większy sens niż kiedykolwiek (...). Każdy chce zobaczyć kawałek prawdziwego kina, prawdziwego aktorstwa, prawdziwej historii i czegoś bardziej od serca, bardziej autorskiego - zapewniła Małgorzata Szumowska.

"Infinite Storm" na festiwalu Mastercard OFF Camera

Mastercard OFF Camera to nie lada gratka dla wszystkich fanów dobrego kina. Organizatorzy festiwalu, jak co roku, zapewnią gościom wiele atrakcji. Tegoroczna edycja wydarzenia rozpocznie się od pokazu filmu "Infinite Storm" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Główną rolę w obrazie odegrała hollywoodzka gwiazda Naomi Watts.

- To prawdziwa historia, która wydarzyła się na Górze Waszyngtona w New Hampshire w Stanach, gdzie niesamowita kobieta, Pam Bales, uratowała w bardzo wysokich górach (...) faceta, który siedział tam po prostu w majtkach i podkoszulku. Właściwie był zamarznięty, ona go sprowadziła na dół. Cała akcja filmu rozgrywa się na przestrzeni praktycznie ośmiu godzin - wyjaśniła Małgorzata Szumowska, jednocześnie zdradzając szczegóły realizacji wyjątkowego projektu.

- To był taki najsłynniejszy wyczyn, opisywany szeroko w prasie w Ameryce (...). Prawdziwa Pam Bales współpracowała z nami przy filmie. Uczyła Naomi Watts, jak ma pakować plecak przed filmem, jak ma się zachowywać, jak ma mówić. Pokazujemy prawdziwą historię i mamy do czynienia z prawdziwą osobą - podsumowała uznana reżyser.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Marcin Sawicki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości