Gwiazdy

Maja Hirsch zalała się łzami. To nagranie łamie serce

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski

Maja Hirsch zgodziła się na udział w eksperymencie, w ramach którego zmierzyła się z wyjątkowo brutalnym widokiem. Sceny z testowania na zwierzętach w pewnym momencie ją przerosły. Aktorka nie mogła znieść ich cierpienia.

Testy na zwierzętach

Fundacja Viva! od ponad 20 lat walczy o prawa zwierząt i poprawę ich losu. Przypomnijmy, że w 2004 roku Unia Europejska zabroniła testowania na nich gotowych kosmetyków. Pięć lat później zakaz ten objął składniki tych produktów, a od 2013 roku nie można sprzedawać kosmetyków testowanych na zwierzakach. Podejście UE stało się wzorcem zmian przepisów na całym świecie.

Ekologiczne rozwiązania

Elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci
Elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Niestety dobra passa nie trwała zbyt długo, wskutek pojawienia się nowych wymagań Europejskiej Agencji Chemikaliów (ECHA) dotyczących testowania, zaczęto ignorować zakazy. Zagroziło to ruchowi, do którego Parlament Europejski wzywa stanowczo od 2018 roku - czyli do globalnego zakazu wszelkich testów kosmetyków na zwierzętach do 2023 roku.

Maja Hirsch w walce o prawa zwierząt

Maja Hirsch w ramach współpracy z fundacją Viva!, zgodziła się obejrzeć bardzo drastyczne nagrania z testowania na zwierzętach. Cały czas zbierane są podpisy pod europejską inicjatywą obywatelską "Za kosmetykami bez okrucieństwa wobec zwierząt i Europą bez testów na zwierzętach".

Obrazki z laboratoriów okazały się na tyle mocne, że Maja Hirsch nie mogła opanować emocji. Aktorka zalała się łzami, kiedy dotarło do niej, przez co przechodzą zwierzęta.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Pozostałe wiadomości