Gwiazdy

Magdalena Czerwińska o marzeniach i początkach w zawodzie. "Bardzo chciałabym pokazać, że jestem też uśmiechniętą osobą"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Monika Nasternak
Światła na… Magdalenę Czerwińską

Doskonale znana między innymi jako prokurator Ubertowska z serialu "Behawiorysta", czy Anna Religa z filmu "Bogowie", Magdalena Czerwińska to aktorka, która należy do zespołu warszawskiego Teatru Dramatycznego. Jest absolwentką PWST w Krakowie. Jaka jest zawodowo i prywatnie? To postanowiła sprawdzić Kinga Burzyńska.

Magda Czerwińska – dzieciństwo, rodzina i przyjaźń

Ścieżka zawodowa Magdaleny nie była przypadkowa. Artystka od najmłodszych lat wykazywała zdolności aktorskie. Jak wspomina jej mama, zawsze miała mnóstwo zajęć pozalekcyjnych, które sprawiały jej radość.

- Ja sobie nie wyobrażam, żeby ona miała jakiekolwiek inne zajęcie. Swoje predyspozycje teatralne zaczęła wykazywać dosyć wcześnie. To były początki szkoły podstawowej. W liceum ona była jak zawodowiec, rano szkoła, potem szkoła muzyczna i potem szła do MDK-u. Jak wyszła o 8, to wracała koło 21. Odrabiałam za nią nawet niektóre lekcje, z historii i plastyki - powiedziała Ewa Czerwińska, mama

Jak zostać aktorem?
Jak zostać aktorem? Michał Kurek to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów młodego pokolenia. Przez lata godził dwa kierunki studiów - medycynę i aktorstwo. Źródło: Dzień Dobry TVN

Magdalena ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, a następnie rozpoczęła prace w teatrze. Obecnie aktorkę możemy podziwiać także w wielu filmach i serialach. Talent aktorski odziedziczył także jej syn, Kosma Press. Chłopiec ma już za sobą pierwsze prace dubbingowe, a także spektakl, w którym gra z mamą.

- Gramy razem w jednym spektaklu. Musiałam sobie ułożyć w głowie, że on też tu pracuje, a ja się skupiam. On widzi mnie w trudnych sytuacjach – dodała.

Poza teatrem aktorka występuje w filmach i serialach, w których to otrzymuje rolę silnej kobiety. - Ja tego nie rozumiem, jestem miłą osobą, to jest część mnie i bardzo chciałabym pokazać, że jestem też uśmiechniętą osobą, a nie taką poważną. Ja już jestem na takim etapie, że mogę powiedzieć, "tak wkurza mnie to", ale to jest dojrzałe - zdradziła.

Magdalena Czerwińska - praca i odpoczynek

Życie aktora nie zawsze usłane jest różami. Castingi, zlecenia i plany, dynamika pracy potrafi być męcząca. Po szkole aktorskiej nie zawsze jednak otrzymuje się pracę. Tak też było w przypadku Magdy.

Zaraz po szkole, kiedy nie dostałam etatu. Poszłam do pracy, byłam kelnerką – zdradziła. Czy po filmie "Bogowie" telefon zaczął dzwonić częściej? - Nas uczono w szkole, że jak będziesz dobrą aktorką, to ten telefon zadzwoni. Nie. Dziś są inne czasy, to ty musisz zrobić wszystko, żeby on zadzwonił. Chce grać, ale ja już nie pozwolę sobie na niego czekać

W pędzie i pogoni za nowymi projektami Magdzie udało się znaleźć odskocznię, która daje jej przestrzeń, by odetchnąć.

- Miałam bardzo słaby czas w życiu osobistym. Bardzo źle się czułam i przyjaciółka mnie zaciągnęła na zajęcia jogi. Ja tam weszłam i mnie na półtorej godziny wycięło. Moje ciało totalnie się wyłączyło i odpoczęło – zdradziła. Od tamtej pory aktorka praktykuje ćwiczenia.

Film "Bogowie" oraz serial "Behawiorysta" z udziałem Magdaleny Czerwińskiej obejrzysz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Monika Nasternak

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości