Gwiazdy

Maffashion odniosła się do śmierci 30-latki w szpitalu w Pszczynie. "To mogła być każda z nas"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Maffashion
Dzień Dobry TVNMaffashion

Julia Kuczyńska - zana jako Maffashion - jak wiele Polek jest poruszona śmiercią 30-letniej Izabeli, która zmarła w szpitalu w Pszczynie, będąc w 22. tygodniu ciąży. Influencerka w swoich mediach społecznościowych zamieściła emocjonalny wpis. - Nie wyrażam zgody na to, by mój kraj tak brutalnie, przedmiotowo i niesprawiedliwie traktował kobiety i ich ciała - napisała.

Maffashion o sytuacji kobiet i śmierci 30-latki w szpitalu w Pszczynie

Śmierć ciężarnej 30-letniej Izabeli wstrząsnęła całą Polską. Po tym tragicznym zdarzeniu odbywają się manifestacje pod hasłem "Ani jednej więcej", a wiele osób publicznych zabrało głos w tej sprawie. Teraz do tego grona dołączyła Maffashion.

Zobacz wideo: Uwaga! TVN Śmierć 30-latki w szpitalu

Uwaga! TVN: Śmierć 30-latki w szpitalu
Uwaga! TVN: Śmierć 30-latki w szpitaluPani Izabela do szpitala trafiła w 22. tygodniu ciąży z powodu odejścia wód płodowych. Zmarła z powodu sepsy.

Julia Kuczyńska zamieściła na swoim instagramowym profilu mocny wpis, w którym odniosła się do ostatnich wydarzeń. Przypomnijmy, że w dniu śmierci 30-letniej Izabeli projekt zaostrzający kary za aborcję został przekazany do pierwszego czytania w Sejmie.

- TO MOGŁA BYĆ KAŻDA Z NAS! - rozpoczęła swój wpis blogerka.

Moim marzeniem od zawsze była dwójka/trójka dzieci, z mała różnica wieku. Obecnie już tego nie planuje, bo się boję, bo nie chce ryzykować, bo… Wolę by mój syn był jedynakiem niż sierotą. Jeśli sytuacja w kraju nie ulegnie zmianie, mój synek nie będzie miał więc rodzeństwa. A już na pewno nieurodzonego w ojczyźnie.

W dalszej części postu Maffashion stanęła w obronie kobiet i jasno dała do zrozumienia, co sądzi na temat rzeczywistości.

- Jako matka, córka, osoba mająca w rodzinie bliskie kobiety czy przyjaciółki mówię stanowczo NIE! NIE WYRAŻAM zgody na to, by mój kraj tak brutalnie, przedmiotowo i niesprawiedliwie traktował kobiety i ich ciała. Nie jesteśmy inkubatorami! Każdy człowiek ma prawo stanowić o sobie i swoim życiu. (...) Jestem matką rocznego chłopca i NIE ZGADZAM SIĘ, aby w przyszłości planując rodzinę, musiał podejmować pewne decyzje tylko dlatego, że został postawiony pod murem i brakiem wyboru - tłumaczyła.

Maffashon złożyła kondolencje rodzinie 30-letnij Izabeli

Na koniec Julia Kuczyńska złożyła kondolencje rodzinie Izabeli i zwróciła uwagę w jak trudnym położeniu są lekarze.

To, co się ostatnio wydarzyło (dotarło do opinii publicznej) ta bezsensowna i okrutna śmierć młodej kobiety. Młodszej ode mnie! Niech otworzy oczy tym, którzy nie widzą, bądź odwracali dotychczas wzrok. To mogła być każda z nas! Po pierwsze ratujmy zagrożone życie! Jak ratowanie życia w takich przypadkach może być dyskusyjne i obarczone strachem? Kara? Nie pojmuje. A lekarze? Są postawieni w najgorszej z możliwych sytuacji, nie mogą nieść pomocy w obawie o naruszenie prawa. Ogromnie współczuję całej rodzinie pani Izabeli. Dołączam się do kondolencji.

#Anijednejwięcej

Do postu Maffashion dołączyła m.in. archiwalną fotografię z okresu, kiedy była w ciąży oraz broszury dotyczące listy działań i organizacji działających na rzecz legalnej aborcji. 6 listopada w Warszawie, przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, który przed rokiem wydał wyrok w sprawie zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji odbędzie się kolejny protest pod hasłem "Ani jednej więcej".

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości