Newsy

Pijany mężczyzna znęcał się nad kotem na oczach 10-letniego syna. Odpowie przed sądem

Newsy

Autor:
Sylwia
Wołoch
Źródło:
PAP

W województwie lubelskim pijany mężczyzna znęcał się nad kotem w obecności swojego 10-letniego dziecka. Pod nieobecność żony wszczął awanturę, na którą zareagowali sąsiedzi, wzywając policję. We krwi miał trzy promile alkoholu.

Pijany mężczyzna na oczach syna znęcał się nad kotem

Jak poinformowała w czwartek podkomisarz Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, 39-letni mieszkaniec Puław został zatrzymany i usłyszał zarzut znęcania się psychicznego nad małoletnim synem oraz znęcania się nad zwierzęciem i spowodowania u niego obrażeń. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem, kiedy puławski dyżurny został powiadomiony o awanturze domowej w jednym z bloków w Puławach. - Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zastali nietrzeźwego 39-latka i jego żonę. Mężczyzna miał trzy promile alkoholu w organizmie, był agresywny i wulgarny - przekazała Rejn-Kozak. Jak dodała, z relacji świadków zdarzenia wynikało, że "pod nieobecność żony, mężczyzna, który miał w tym czasie zajmować się dziesięcioletnim synem, wszczął awanturę domową".

Zobacz video: Karma wraca - pomoc społeczna dla zwierząt

Karma wraca – pomoc społeczna dla zwierząt
Karma wraca – pomoc społeczna dla zwierząt Źródło: Dzień Dobry TVN

Mężczyzna odpowie za psychiczne znęcanie się nad synem i znęcanie nad zwierzęciem

- W trakcie awantury zaczął znęcać się nad 14-tygodniowym kotem. Pomocy dziecku i zwierzęciu udzielili sąsiedzi. W trakcie interwencji, mężczyzna był wulgarny i agresywny - dodała Rejn-Kozak. Pijany 39-latek trafił do policyjnego aresztu. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu posiadania kotów. Zwierzak został przewieziony do lecznicy, gdzie weterynarz stwierdził poważne obrażenia. Mężczyzna przed sądem odpowie za przestępstwa z kodeksu karnego oraz ustawy o ochronie zwierząt. O sprawie zostanie także powiadomiony sąd rodzinny.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Cavan Images/ Getty Images

Pozostałe wiadomości