Gwiazdy

Gwiazdy przekazały osobiste rzeczy na WOŚP. Olejnik, Kotarski, Chyra i Orłoś przygotowali dla fanów nie lada gratkę

Gwiazdy

Aktualizacja:

Gwiazdy jak co roku i tym razem nie zawiodły. Aukcje internetowe pękają w szwach, a na licytacjach znaleźć można prawdziwe skarby. Monika Olejnik, Radosław Kotarski, Maciej Orłoś, Andrzej Chyra i wiele innych osobistości przekazało wyjątkowe przedmioty pod młotek, by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

WOŚP - licytacje gwiazd robią furorę

Hasło 29. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to "Finał z głową". Tym razem pieniądze z puszek trafią na oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki. Na stronie WWW.RZECZYODSERCA.PL , jak co roku osoby znane i lubiane osoby przekazują dary na licytacje, z których zysk przeznaczony jest na fundację Jurka Owsiaka.

- Postanowiłam oddać gigantyczną kokardę, którą miałam na sobie podczas Balu TVN - powiedziała w Dzień Dobry TVN Monika Olejnik.

- Jest na niej podpis, więc to nie jest kokarda anonimowa - powiedziała Dorota Wellman.

Licytacje WOŚP - Andrzej Chyra posprząta dom wygranego

Aktor zdobył się na nietypowy gest. W ramach wygranej aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, posprząta dom osoby z najwyższą ofertą w licytacji.

- Stwierdziłem, że trzeba spróbować znaleźć nowy gadżet. Kolacje itd. są już oswojone, a sprzątanie powinno być dla nas hasłem politycznym i życiowym. Więc stwierdziłem, że może będę mógł poznać ludzi i porozmawiać z nimi - powiedział nam Andrzej Chyra.

- Ale też oni będą musieli pozwolić mi zajrzeć w swoje brudy, więc to ryzyko jest ogromne - dodał.

Radek Kotarski oddał Ferrari na aukcję dla WOŚP

Dziennikarz poszedł na całość. Pod młotek poszła jego książka "Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej" oraz "drobny dodatek". Wygrywając licytację, otrzymamy także nowe Ferrari.

- Będziemy starali się pobić rekord WOŚP. Więc pomyślałem, żeby książka nie była osamotniona, taki gratisik w postaci Ferrari F430 w kolorze rosso corsa, czyli wyścigowej czerwieni. Jeśli ktokolwiek, kiedykolwiek planował zakup Ferrari - nigdy nie było lepszej okazji - usłyszeliśmy od Radka Kotarskiego.

Maciej Orłoś wystawił szkolenie na licytację dla WOŚP

Dziennikarz wie, jak trudno niektórym w czasie pandemii opanować załatwianie wszystkiego online. W związku z tym Maciej Orłoś postanowił wystawić na aukcję szkolenie w tym zakresie, które osobiście przeprowadzi.

- Dotyczy tego, jak zachowywać się i mówić do ludzi podczas sytuacji online. Obliczono, że podczas pandemii zrobiliśmy skok technologiczny o jakieś 5 lat i nie każdy sobie z tym radzić - usłyszeliśmy.

Na co w tym roku zbiera WOŚP?

W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.:

 • zestawy endoskopów laryngologicznych,
 • endoskopy giętkie,
 • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych,
 • egzoskopy,
 • lasery diodowe,
 • nawigacje optyczne otolaryngologiczne,
 • koblatory do operacji migdałków,
 • aparaty USG i RTG,
 • kardiomonitory,
 • lampy czołowe,
 • lampy operacyjne,
 • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości