Lech Wałęsa wyszedł już ze szpitala. Jak czuje się prezydent? "Parę dni trzeba dochodzić do siebie"

Kilka dni temu Lech Wałęsa przeszedł poważną operację związaną z rozrusznikiem serca. Jak aktualnie się czuje? O tym prezydent opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Lech Wałęsa po operacji

W poniedziałek 15 marca Lech Wałęsa przeszedł poważną operację w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Trzynaście lat po wszczepieniu rozrusznika serca należało wymienić w nim baterie. Prezydent wówczas mówił: "Nie wiem, jaka jest wola nieba, a z nią się zawsze zgodzić trzeba". Wiadomo, że zabieg rozpoczął się po godzinie 8:00 i trwał około czterech godzin. Teraz prezydent postanowił zdradzić widzom Dzień Dobry TVN, jaki jest stan jego zdrowia.
- Jak się idzie do szpitala, to zawsze jest jakieś ryzyko. (...) Trzeba było ten aparat cały wykroić i w to miejsce włożyć taki sam, ale nowy. No i to zrobiono. To jest organizm, zanim to się pozrasta to trochę będzie bolało. Parę dni jednak trzeba dochodzić do siebie. A więc mam nadzieję, że niedługo to się polepszy - powiedział Lech Wałęsa w naszym programie.

Stan zdrowia Lecha Wałęsy

Prezydent powoli wraca do pełni sił. Wyznał, że bierze te same leki, co przed operacją. Nie przebywa też już w szpitalu, lecz wrócił do swojego domu i stara się pracować.
- Przychodzę do pracy, jak mam siłę. Zawsze byłem pracoholikiem i jestem. Zgodnie z tym, co zawsze mówiłem, że chcę być dobrze rozliczony tu i w wieczności, dlatego daję z siebie wszystko, co jest możliwe i co wytrzymuję - zdradził Lech Wałęsa.
Polityk dodał, że jest już gotowy na odejście z tego świata, ponieważ wszystko co chciał, to już wykonał. Choć ciekawi go, co jest "po drugiej stronie", to równocześnie martwi się o swoich najbliższych.
- Ja i tak z mojej rodziny najdłużej żyję. Dwie kosy mam za sobą, a więc 77 już skończyłem, stąd nie przejmuję się o siebie, dałem z siebie wszystko. Nieźle mi się w życiu wiodło, raz pod wozem, raz na wozie i dlatego też martwię się nad moimi dziećmi, moimi wnukami. Jestem przygotowany na różne wersje poczynań i w zależności od tego, jak będzie świat wyglądał, to będę się do niego dopasowywał - dodał laureat Pokojowej Nagrody Nobla.
Zobacz też:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Sabina Zięba
Reporter: Paweł Kiliański
Pozostałe wiadomości