Gwiazdy

Maciej Stuhr o podobieństwie do ojca i wymarzonej roli seryjnego mordercy. "Przygotowywałem się do niej 30 lat"

Gwiazdy

Maciej Stuhr

Maciej Stuhr w programie "Kuba Wojewódzki" przyznał, że od lat marzył o tym, aby zagrać prawdziwy czarny charakter. Dzięki roli w serialu "Szadź" spełnił to marzenie. Aktor został też zapytany, czy widzi w sobie podobieństwo do Jerzego Stuhra.

"Kuba Wojewódzki". Maciej Stuhr o roli w "Szadzi"

Już 11 maja w Player.pl swoją premierę będzie miał 2. sezon serialu "Szadź". Maciej Stuhr gra w nim główną rolę – Piotra Wolnickiego, który jest seryjnym mordercą. Aktor, który był gościem w programie "Kuba Wojewódzki" przyznał, że zawsze marzył o zagraniu takiej postaci zwłaszcza, że przez lata obsadzany był w rolach "sympatycznych ludzi".

Kuba Wojewódzki dostrzegł w postaci granej przez Stuhra w "Szadzi" niezwykłą konsekwencję pod względem zachowania typowego dla czarnego charakteru. - Skąd czerpie się te atomy zła, budując taką rolę? – zapytał swojego gościa.

- Jak jest się dwadzieścia parę lat aktorem… albo może i więcej… i gra się przeważnie sympatycznych i miłych ludzi, (…) to zaczynasz kombinować "kurczę, czy ja umiem grać tylko sympatycznych, czy umiałbym też złego?". No i sobie kombinujesz przed lustrem (…), zastanawiasz się, jak się gra złego. No i sobie wymyślasz, że może tak, może siak i jak tak przez trzydzieści lat sobie wymyślasz i w końcu dostajesz taką rolę, to masz ją prawie gotową, bo trzydzieści lat się do niej przygotowywałeś – wyznał Maciej Stuhr.

- Najbardziej pociąga mnie w nim (w Piotrze Wolnickim – red.) - i podoba mi się to, jak tak grają inni – minimalizm. Im mniej, tym lepiej. Taki jest stan mojej świadomości aktorskiej na dziś i właściwie tak tę rolę konstruowałem – dodał aktor.

"Kuba Wojewódzki". Maciej Stuhr o podobieństwie do ojca

Podczas wizyty Macieja Stuhra w programie Kuby Wojewódzkiego, prowadzący poruszył także temat ojca swojego gościa – wybitnego aktora Jerzego Stuhra. – Masz tak, że czasem myślisz: "nie bądź jak swój ociec"? – zapytał. Co na to Maciej Stuhr?

- Większość synów chyba wpada na taki pomysł czasami – stwierdził Maciej i dodał: - Mój tata jest fantastycznym facetem, zdolnym, wybitnym aktorem i właściwie nic, tylko czerpać z takiego wzoru. W przypadku aktorstwa problem polega jednak na tym, że Państwu, czyli widowni, niepotrzebny jest duplikat Jerzego Stuhra.

Przypomnijmy, że Jerzy i Maciej Stuhrowie w 2014 roku zagrali razem w filmie "Obywatel" w reżyserii Jerzego Stuhra, który sam zagrał głównego bohatera, Jana Bratka. Maciej wcielił się wtedy w młodego Jana.

Zobacz wideo: Maciej Stuhr wrócił do hobby z dzieciństwa

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości