Gwiazdy

Krzysztof Kiljański i jego "Wakacje z blondynką". Jak wypadł artysta?

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
„Wakacje z blondynką” - Krzysztof Kiljański
„Wakacje z blondynką” - Krzysztof KiljańskiDzień Dobry TVN
wideo 2/5
Dzień Dobry TVN„Wakacje z blondynką” - Krzysztof Kiljański

Krzysztof Kiljański należy do najbardziej popularnych polskich wokalistów. Artysta na scenie Dzień Dobry TVN zaprezentował swoje wykonanie "Wakacji z blondynką", które znalazło się na płycie "Barwy Kofty". Jak wypadł?

Krzysztof Kiljański w utworze "Wakacje z blondynką"

Krzysztof Kiljański to jeden z najbardziej utalentowanych wokalistów na polskiej scenie muzycznej. Może się pochwalić nie tylko znakomity warsztatem, ale także przepięknym i bardzo charakterystycznym głosem. Artysta na scenie Dzień Dobry TVN zaprezentował utwór "Wakacje z blondynką", który znalazł się na wydanej w 2012 roku płycie "Barwy Kofty".

To solowy projekt Kiljańskiego, złożony z evergreenów i mniej znanych utworów poety Jonasza Kofty w świeżych, a niekiedy odważnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina, Tomasza Szymusia i Artura Lesickiego. Jak wypadł artysta? Dowiecie się tego z powyższego materiału.

Krzysztof Kiljański - kariera

Krzysztof Kiljański wydał sześć albumów: "In The Room" (wspólnie z Witkiem Cisło), "Barwy Kofty", "Powrót", "Duety", "Przybora", "Więcej". Współpracował z wieloma popularnymi artystami polskiej sceny muzycznej: Yugopolis, Bogusław Metz, Robert Chojnacki, Kayah, Sarsa, czy Halina Mlynkova.

Na płycie "Barwy Kofty", z której pochodzi utwór "Wakacje z blondynką" znalazło się 12 utworów. Wśród nich "Samba przed rozstaniem", czy "Jej portret" oraz "perełki" takie jak "10 000 ton", "Moja Wolność", "Epitafium dla Mahalii Jackson".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości