Gwiazdy

Nie żyje Krystyna Królówna. Aktorka znana z "Chłopów" miała 82 lata

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski

Popularna aktorka teatralna, radiowa i telewizyjna odeszła 6 lipca w wieku 82 lat. Informację o śmierci potwierdził Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Największą popularność przyniosła artystce rola Hanki w "Chłopach". Młodsza widownia może kojarzyć jej głos z bajki "Toy Story 2".

Kim była Krystyna Królówna?

Krystyna Królówna podczas bogatej kariery zasłynęła jako aktorka teatralna, radiowa i telewizyjna. Największą popularność przyniosła jej rola Hanki w serialu "Chłopi", według powieści Władysława Reymonta. Zagrała w nim Hankę Borynową, żonę Antka. Swój kunszt pokazała także w "Warszawskich gołębiach", "Rzeczpospolitej dniach pierwszych", "Generale Berlingu", "Zapalniczce" czy "Pastorale Heroica".

Odeszli w 2021

Odeszli w tym roku…
Odeszli w tym roku…Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Gwiazda dzieliła się także swoim głosem. Od lat 60. można było usłyszeć ją w m.in. w takich filmach i serialach jak: "Tarzan 2: Początek legendy", "Toy Story 2", "Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny", "Herkules", "Pinokio" czy "Ballada o Januszku".

Krystyna Królówna nie żyje

Jak poinformował portal e-Teatr, Krystyna Królówna zmarła 6 lipca 2022 r. Informację o śmierci potwierdził w mediach społecznościowych Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

- Odeszła znakomita aktorka teatralna, radiowa i telewizyjna Krystyna Królówna. Początkowo występowała w teatrze bielskim, następnie przez wiele lat w Teatrach Polskim i Narodowym w Warszawie. Popularność zdobyła rolą Hanki w serialu "Chłopi". W latach 1964-1969 należała do zespołu Teatru im. J. Słowackiego, zagrała na naszej scenie kilka znakomitych ról: m.in. Polly w "Operze za trzy grosze" B. Brechta w reżyserii Lidii Zamkow — czytamy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: izzzy71/Getty Images

Pozostałe wiadomości