Polak nagrywa muzykę z córką Boba Marleya. "To świetny artysta"

Nagrał muzykę z córką Boba Marleya
Źródło: Dzień Dobry TVN
Polak nagrywa muzykę z córką Boba Marleya
Polak nagrywa muzykę z córką Boba Marleya
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Krystian Walczak od 20 lat zajmuje się produkcją muzyki w stylu reggae. Artysta może pochwalić się imponującą współpracą. "K-Jah", bo tak brzmi jego pseudonim, nagrał muzykę z córką Boba Marleya. O szczegółach tego przedsięwzięcia opowiada naszej reporterce Sandrze Hajduk-Popińskiej.

Polski król reggae

Krystian "K-Jah" Walczak dociera ze swoją muzyką w najdalsze zakątki globu. Doceniają go amerykańscy muzycy, a nawet sama córka Boba Marleya. Dlaczego wybrał akurat reggae? - Moi rodzice prowadzili knajpę w Bogatyni, do której przychodziła młodzież i lokalni rastamani. Oni przynosili kasety z muzyką - wyjaśnia w Dzień Dobry TVN.

Artysta mieszkał w wielu miejscach na świecie, również na Jamajce. - Miałem okazję zobaczyć, skąd ta muzyka wypłynęła i dlaczego jest taka, a nie inna. Spędziłem tam 14 miesięcy - opowiada. Wyjazd nauczył Krystiana, że siła muzyki leży w nas, a nie w instrumentach, które posiadamy.

Współpraca z Sharon Marley

Producent może pochwalić się wyjątkową współpracą. Zgłosiła się do niego córka legendy reggae Boba Marleya. Sharon postanowiła powrócić na scenę po 20 latach, a o pomoc w tym przedsięwzięciu poprosiła właśnie Krystiana Walczaka.

- Jakość proponowanej przez niego muzyki była dla mnie zaskakująca, szczególnie, że to twórca z dalekiego kraju - opowiada Sharon. - To świetny artysta, na pewno będziemy współpracować razem w przyszłości - dodaje.

Krystian realizuje się na scenie już od 20 lat. W tworzeniu muzyki wspiera go ukochana żona Patrycja. - Ja, można powiedzieć, że jestem "uchem" męża. Te niedociągnięcia wokalne, instrumentalne, to tak lubię się przyczepić - śmieje się. Para mieszka we wsi Szeligi i nie wyobraża sobie powrotu do miejskiego zgiełku.

- Jajeczko, mleczko, prawdziwy serek (...) to mamy pod noskiem - zaznacza muzyk. - Tak chcieliśmy, żeby to życie wyglądało. Razem działać i tworzyć - podsumowuje Patrycja Walczak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości